Lifestyle

#hello5G w Poznaniu

realme X50 Pro red green  Foto: realme

Poznaniacy mogą korzystać z kolejnej, po Plus’ie i T-Mobile, sieci 5G. Zgodnie z obietnicą Orange uruchomił tę technologie wraz z początkiem lipca. W tej chwili w zasięgu jest tylko część miasta, a lista urządzeń pozwalających korzystać z superszybkiego internetu mobilnego dość krótka. Podobnie jak u pozostałych opreatorów.

Usługa u Orange nazywa się #hello5G i ma być dostępna automatycznie i bez dodatkowych opłat dla klientów indywidualnych, którzy posiadają nowy Plan Mobilny 75 lub Abonament komórkowy w Orange Love Extra lub Premium zakupiony 12 marca 2020 r. lub później, oraz klientów biznesowych korzystających z Planów Firmowych L lub XL,  kupionego 24 lutego 2020 r. lub później.

Użytkownicy planu Firma mogą korzystać z usługi  „5G dla Firm” za 9,90 zł bez VAT miesięcznie. W tej chwili nie mogą korzystać z sieci 5G abonenci usług Orange Flex.

Uruchamiamy #hello5G w paśmie 2100 MHz, którym już dysponujemy, aby dać klientom możliwość pierwszych doświadczeń z 5G już teraz, pomimo opóźnienia aukcji pasma 3,5 GHz – wyjaśnia Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska – to początkowy etap budowy kompleksowej sieci 5G, w miarę jej rozwoju, po przydzieleniu kolejnych częstotliwości, możliwości naszej sieci będą coraz bardziej imponujące, aż do samodzielnej 5G, pozwalającej na zastosowania, do których dziś nie mamy dostępu.

Aby korzystać z #hello5G, trzeba być oczywiście w zasięgu tej technologii (mapka poniżej), posiadać telefon współdziałający z nią wraz z aktualnym oprogramowaniem oraz odpowiednią kartę SIM (4G LTE – USIM lub eSIM).

Teraz w ofercie Orange możemy wybrać jeden z siedmiu telefonów, które obsłużą technologię 5G. Są to smartfony z rodziny Xiaomi Mi 10, Mi 10 Lite oraz Mi 10 Pro, Motorola Edge, LG Velvet, Huawei P40 oraz Huawei P40 Pro.

Orange przygotowuje się także do uruchomienia sieci 5G w pasmach wskazanych do tego na poziomie Unii Europejskiej, testując dostępne na rynku rozwiązania. Od jesieni 2019 r. trwają próby terenowe w paśmie 3,5 GHz, a od roku – w paśmie 26 GHz.

Oprócz Poznania #hello5G dostępne jest m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, Wrocławiu, Rzeszowie i Kielcach. Poniżej aktualna na 2 lipca mapa zasięgu w stolicy Wielkopolski.

Orange 5G - zasięg w Poznaniu 1.07.2020 Foto: Orange
Użyte w artykule zdjęcia: realme

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz