POZnań

Have a nice tey!

Czy znacie książkę Małgorzaty Musierowicz pt. „Kwiat kalafiora”? Bohaterowie założyli tam stowarzyszenie ESD – Eksperymentalny Sygnał Dobra i postanowili, że napotkanym osobom będą przesyłać właśnie taki sygnał, czyli po prostu uśmiech.

Miał on być wyrazem życzliwego pozdrowienia, pozytywnym znakiem przesyłanym całkowicie nieznajomym osobom spotykanym na ulicy. Choć książka została wydana na początku lat 80’tych, znaczenie tego sygnału nie zmalało do dziś. Jest on szczególnie cenny podczas codziennych podróży po mieście komunikacją miejską, dlatego Poznańskie MPK razem z grupą Poznań I Love You oraz IKEĄ przedstawiają nowoczesną jego wersję – Have a nice tey!

Okres jest szczególny. Każdy z nas na własnej skórze odczuwa trudności, związane z wieloma prowadzonymi w Poznaniu remontami. Zanim wyruszymy odnowionymi torowiskami i wzdłuż nowych tras tramwajowych, musimy uzbroić się w cierpliwość. Nerwowa atmosfera udziela się każdemu, jednakże przekazywanie złości i frustracji nie pomoże nam w łatwiejszym przeżyciu tego okresu. Bądźmy dla siebie życzliwi. W podróży, w pracy, w domu, na zakupach, czy nawet w Internecie!

Choć MPK zakończyło już własne remonty, to tramwaje i autobusy cały czas muszą kursować trasami objazdowymi ze względu na inne modernizacje prowadzone w Poznaniu. Nerwowa atmosfera i pośpiech udzielają się wszystkim, tak pasażerom jak i kierującym pojazdami, którzy muszą szczególną uwagę poświęcać zachowaniom innych uczestników ruchu. Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem dojdzie do interakcji. A jeśli coś nie zagra, nie posądzać o złośliwość. Mamy wspólnie jeden cel: dojechać punktualnie na miejsce – przypomina MPK.

Warto zadbać także o te relacje międzypasażerskie: pomoc kobietom z wózkiem dziecięcym, odsunięcie się od drzwi podczas wymiany pasażerskiej, uśmiech i zwykłe przepraszam, kiedy nieopatrznie kogoś popchniemy lub nadepniemy – niech będą codziennym przyzwyczajeniem. Aby o tym przypominać organizatorzy rozdają przypinki z hasłem Hale a nice tey!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz