Sport

Halowy Klubowy Puchar Europy w Poznaniu

WKS Hokej na trawie  Foto: PZH

W piątek rozpoczyna się w Poznaniu rozpoczyna się Halowy Klubowy Puchar Europy. Gospodarzem turnieju będzie WKS Grunwald Poznań. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w hali Cityzen przy ul. Droga Dębińska.

Przed Mistrzem Polski bardzo wymagający turniej. W Halowym Klubowym Pucharze Europy zagrają w grupie „A” z białoruskim HC Mińsk, rosyjskim Dinamo Stroitel Ekaterinburg oraz obrońcą tytułu – szwedzkim Partille SC.

W drugiej grupie „B” o awans powalczą niemiecki Der Club an der Alster, belgijski Royal White Star, hiszpański SPV Complutense oraz prowadzony przez Dariusza Rachwalskiego SV Arminen Wiedeń.

Losowanie grup HPE było dla nas pomyślne. W fazie grupowej nie zagramy ani z Arminen, ani Der Club an der Alster. Nie oznacza to jednak, że będzie łatwiej. Mistrz Szwecji, Partille SC to obrońca tytułu, też będzie silnym przeciwnikiem. Mistrzowie Rosji i Białorusi też są mocnymi zespołami. W Elicie nie ma słabych drużyn – twierdzi szkoleniowiec WKS Grunwald Poznań Karol Śnieżek.

Halowy Klubowy Puchar Europy (Eurohockey Indoor Club Championships) zostanie zorganizowany już po raz 31. WKS Grunwald Poznań 12 miesięcy temu wygrał EuroHockey Indoor Club Trophy w Chorwacji i wywalczył awans do elitarnego grona ośmiu najlepszych drużyn w Europie. Kilka miesięcy później przedstawiciele EHF zdecydowali, że Eurohockey Indoor Club Championships 2020 odbędzie się w Poznaniu.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w hali CITYZEN przy ul. Droga Dębińska w Poznaniu. Wstęp jest darmowy.

Użyte w artykule zdjęcia: PZH

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz