POZnań Sport

Gwiazdy Hokeja na pikniku rodzinnym

III Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju Na Trawie -Finał mężczyzn - Niemcy - Polska Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Sportowy piknik rodzinny to znakomita zabawa połączona z pomocą dzieciom cierpiącym na chorobę Pradera-Williego (PWS). Organizatorami są Akademia Wychowania Fizycznego oraz Polski Związek Hokeja na Trawie, dlatego na pewno na imprezie nie zabraknie atrakcji związanych z tą popularną w Poznaniu dyscypliną sportu.

Dla dzieci przygotowano m.in. gry i konkursy z nagrodami, pokazy strażackie i akademię hokeja, gdzie pod okiem reprezentantów Polski będzie się można zapoznać z tajnikami tej dyscypliny sportu. Główną atrakcją Pikniku Hokejowego będzie mecz w którym zmierza się Gwiazdy Sportu (w tym medaliści olimpijscy i świata) oraz dziennikarze.

Schorzenie Pradera-Williego objawia się brakiem uczucia sytości, wskutek czego dzieci są stale głodne. Skutkuje to otyłością i licznymi problemami zdrowotnymi, m.in. kłopotami z sercem, za wysokim ciśnieniem krwi czy problemami ze wzrostem. Ta choroba wywołuje także niepożądane skutki społeczne. Dzieci tworzą czasem kolejną grupę zagrożona wykluczeniem społecznym. W Stowarzyszeniu zarejestrowanych jest 250 osób, ale szacuje się, że w Polsce na tę chorobę cierpi ponad 2 tysiące dzieci.

Specjaliści są zgodni co do tego, że jedna z najważniejszych terapii w walce z PWS jest uprawianiesportu. Polski Związek Hokeja na Trawie chce pokazać, w jaki sposób uprawianie hokeja na trawie może się przyczynić do poprawy sytuacji zdrowotnej dzieci i dorosłych. Hokej może bowiem nieść radość i poprawę zdrowia, kondycji i sylwetki jednocześnie.

Zapraszamy na stadion AWF, w sobotę 17 września od 13:00

Program Pikniku Hokejowego
13.00 – Oficjalne otwarcie
13.10-14.30 – konkursy dla najmłodszych oraz rodzinne, piknikowe zabawy
14.30-15.00 – animacje strażackie oraz poznawanie tajników czerwonego wozu strażackiego
15.00-16.00 – lekcje hokeja z najlepszymi laskarkami i laskarzami na boisku
16.00-17.00 – wprowadzenie do hokeja plażowego
17.00-17.30 – ponowne atrakcje związane z poznawaniem wozu strażackiego
17.30-18.30 – hokejowy Mecz Gwiazd
18.30-19.00 – sportowa zabawa na rowerach spinningowych przy dźwiękach muzyki granej przez DJ-a na żywo
19.00 – Zakończenie Pikniku
Od godz. 12.00 do 16.30 odbędzie się ponadto KONFERENCJA poświęcona problemom dzieci chorych na PWS.

III Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju Na Trawie -Finał mężczyzn - Niemcy - Polska Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

9 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


 • Byłam na tym pikniku i zabawa była naprawdę świetna, a cel szczytny. Najbardziej podobały mi się rowerki, piaskownica z poszukiwaniem bursztynów i mecz gwiazd w którym jako jedyna z polityków wystartowała Pani poseł Bożena Szydłowska, która ufundowała jabłka dla wszystkich uczestników pikniku. Straż pożarna też dała dała radę! Dzieciaki były zachwycone. Oby więcej takich akcji!

 • troche zaskoczony bylem ze w Poz mamy topowe druzyny w hokeju na trawie, widac nie tylko kolejorz rzadzi, szkoda z drugiej strony ze ta dyscyplina jest tak malo promowana

 • heheh pani poseł sobie żenujący pr robi – rozdawała k… jabłuszka! Żenujące – kim jest wogóle Bożena Szydłowska, cos przez całą kadencje zrobiła czy tylko jabłka rozdawała!

 • Wystarczy sobie wejść na jej stronę [SPAM] to zobaczysz co zrobiła. Zresztą to dotyczy każdego kandydata. Ludzie mielą jęzorami, a nawet nie zadadzą sobie trudu żeby dowiedzieć się czegoś więcej o kandydacie.

 • posty magdaleny_z i Myslacego zostały wysłane z tego samego komputera (IP) pokazuje to niestety, że pani poseł robi sobie kampanie wyborcza tanimi chwytami! To słabe pani poseł, może trzeba poszukać innych asystentów, albo rzetelnie i uczciwie prowadzić kampanię wyborczą!

 • Chodziło o piknik do momentu w którym Pani kandydat na posła lub jej asystenci nie postanowiła sobie zrobić taniej kampanii wyborczej w komentarzach. To, że czegoś nie widać nie znaczy, że moderatorzy do tego nie mają dostępu. Tyle kończąc temat jednoosobowych dyskusji i treści marketingowych.

 • I dobrze. Też nie zgadzam się z zalewaniem netu przez pr, ale nie unikniemy tego. Fakt jest taki, że politycy ogólnie mogliby częściej wspierać akcje podobne tej.

 • A i jeszcze jedno. Oto cytat z Głosu Wielkopolskiego: [ADMIN UCINA DYSKUSJE]

  ADMIN: Używanie bezprzewodowego internetu nic nie zmienia w dyskusji. Na portalu nie życzymy sobie politykowania. Ostrzegam lojalnie, że jeszcze jedna wypowiedź w tej sprawie i osobiście pofatyguję się do Was i przedstawię fakturę za reklamę. Przez całą kadencję bądźcie tacy aktywni, a nie tylko teraz przed wyborami.