K U L T U R A

Bilety dla czytelników! Plum i Kilwater w CK Zamek

PLUM  Foto: materiały prasowe

Gramy u siebie to ważny punkt kulturalnych wydarzeń w Poznaniu. Młodzi, lokalni artyści zapraszani są do Centrum Kultury Zamek, gdzie na profesjonalnej scenie mogą zaprezentować się publiczności.

W ramach najbliższego koncertu Gramy u siebie, 31 października zaprezentują się zespoły: Plum oraz Kilwater. Na naszym profilu na Facebooku będziemy rozlosowywać wejściówki na ten koncert. Bądźcie czujni.

PLUM Foto: materiały prasowePlum – grupę założyli w 1999 roku bracia, Rafał i Marcin Piekoszewscy. W marcu 2011r. ukazał się pod szyldem wytwórni Lado ABC przełomowy w działalności grupy album pt. Hoax. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez fanów jak i krytykę. Najnowszy piąty album pt. Emergence miał premierę w czerwcu 2012 roku. Do dziś zagrali dziesiątki koncertów w Polsce (m.in. Off Club, Off Festival, Open’er Festival Fląder Festiwal), Czechach, Niemczech, na festiwalu Sound City Fest w Liverpoolu oraz na Primavera Sound Festival w Barcelonie.

Kilwater – powstał w 2011 roku. Skład zespołu tworzy pięć różnych osobowości, które łączy poczucie humoru, pasja tworzenia oraz zamiłowanie do używek. Założyciel i gitarzysta Marcin Boogie Wieczorkiewicz udzielał się na klawiszach w grupie Hellow Dog, Adam Nastawski bębni w grupach Plum i Masturbator, Grzegorz Książkiewicz jest basistą zespołu Snowman, a saksofonista Michał Fetler liderem grupy Tsigunz Fanfara Avantura oraz współautorem projektu TonyTony. W lipcu 2014 do grupy dołączył piąty członek Marcin Szczęsny, który zajmuję miejsce za klawiaturami.

W utworach Kilwatera osadzonych przeważnie w stylistyce surf rockowej pojawia się fuzja melodii opartych na psychodelicznej, czasem demonicznej gitarze, rytmicznym basie i energicznej perkusji, a gra saksofonu i klawiszy wprowadza elementy improwizacji jazzowej.

Kilwater Foto: materiały prasowe

Plum / Kilwater
piątek, 31 października, godz. 19, Sala Wielka CK Zamek
bilety 10 zł (kasa Zamku , CIM, bilety24.pl)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz