Gotowi do gry o mistrzostwo

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

29. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Jagiellonia Białystok Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterLech Poznań rozbił na swoim boisku Jagiellonię Białystok aż 6:1. Hat-tricka zapisał na swoim koncie Łukasz Teodorczyk. Dla “Kolejorza” trafiali również Kasper Hamalainen, Dawid Kownacki i Gergo Lovrencsics. Jedynego gola dla gości strzelił z rzutu karnego Dani Quintana.

Przyjeżdżając do Poznania zawodnicy Jagiellonii mieli jeden cel – przerwać dobrą serię zwycięstw Lecha, dzięki którym poznaniacy znaleźli się na pozycji wicelidera. Od pierwszych minut meczu na Stadionie Miejskim było jednak widać, że cel ten będzie bardzo trudny do zrealizowania.

To jest Lech, którego wszyscy chcą oglądać – mówił po meczu Krzysztof Kotorowski, bramkarz biało-niebieskich.

To nie wypada drużynie z Ekstraklasy, musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu – mówił Michał Pazdan z Jagielloni Białystok