POZnań

Gotowe jest już przejście na Hetmańskiej

Zmodernizowane przejście na Hetmańskiej  Foto: materiały prasowe / PIM

Piesi i rowerzyści mogą już korzystać z przebudowanego przejścia przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego. Zakończyła się regulacja sygnalizacji świetlnej, która była ostatnią częścią przygotowań do wprowadzenia stałej organizacji ruchu w tym rejonie.

Uzupełnienie przejścia dla pieszych o sygnalizację świetlną i przejazd rowerowy, będący nowym elementem infrastruktury dla rowerzystów w tej części Poznania, poprawi bezpieczeństwo wszystkich, którzy w tym miejscu będą przedostawać się przez dwie jezdnie i torowisko w ruchliwej ul. Hetmańskiej. 

Z nowego przejścia bezpiecznie mogą już korzystać także osoby z niepełnosprawnościami. Sygnalizacja świetlna została dodatkowo udźwiękowiona, a na chodniku przed przejściem zamontowano ostrzegawcze płytki z wypustkami.

W ramach zakończonej inwestycji zamontowano również stojaki rowerowe, które są jednocześnie zabezpieczeniem przed nielegalnym parkowaniem w rejonie skrzyżowań. Wymieniono też nawierzchnię obu jezdni ul. Hetmańskiej oraz podkłady pod szynami tramwajowymi w rejonie przejścia.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz