POZnań

Gospodarska wizyta, czyli zbliżają się wybory!

Prezydent Grobelnego spotkał się z mieszkańcami Głuszyny. Głównym tematem były sprawy, którymi żyje osiedle – kłopoty z ogrzewaniem, cenami wody i niedziałającą oczyszczalnią.

Prezydent Ryszard Grobelny zobligował prezesa ZKZL do załatwienia tych spraw. Jak poinformował prezes Jarosław Pucek ZKZL naprawia właśnie oczyszczalnię wody i jest w trakcie przygotowań do samodzielnego kupna gazu, co ma nastąpić od 2015 roku. W tej chwili ciepło dostarcza ta firma, która wygrała przetarg a wyniki tego przetargu muszą być respektowane.

Prezydent Grobelny spotkał się z mieszkańcami Głuszyny

Pojawił się także temat remontu ulic Głuszyna i Ożarowskiej. Prezydent zapowiedział, że ZDM planuje przebudować niebezpieczne skrzyżowanie Głuszyna/Starołęcka, a w przyszłości – o ile będą na to finanse – ulicę Ożarowską jako alternatywę dla Starołęckiej.

Mieszkańcy Głuszyny zapytali prezydenta o możliwość zwiększenie taboru lub częstotliwości kursowania transportu publicznego do centrum Miasta. Prezydent zaznaczył, że “żałuje, iż radni nie zdecydowali o wprowadzeniu obowiązku check-in i chek-out, bo mielibyśmy dokładne statystyki jakie obłożenie jest w autobusach na konkretnych trasach”. Ryszard Grobelny polecił jednak sprawdzić dyrektorowi ZTM czy jest możliwość poprawy sytuacji mieszkańców Głuszyny w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz