Nowe Miasto

Gołębie atakują kupą!

Wszędzie gołębie  Foto:

Wiosna idzie! Rozpoczął się właśnie okres godowy dla gołębi i czas poszukiwań miejsca na gniazdo. Ptaki znalazły w Poznaniu nowy przytulny, zadaszony rezerwat. Jeżeli miejskie służby nie podejmą działań zabezpieczających, atakujące kupą gołębie, zamienią nowy tunel na Franowo w odrażające miejsce.

Wszędzie gołębieMiejsce może jest hałaśliwe, ale za to bezpieczne i zadaszone, oferujące kilkaset metrów gotowych półek na gniazda. Na metalowych podporach na przewody zasilające i przewody do kamer już pojawiły się ptasie konstrukcje. Od czasu do czasu wylatują i wlatują tam gołębie, a w dziobach trzymają gałązki jako budulec na gniazdo.

Niebawem i to miejsce może  zamienić się  jak trasa PeStKi w zapaskudzone gołębimi odchodami miejsce. To kolejna zmora dla służb MPK.

Walka z gołębiami w Poznaniu nie należy do najłatwiejszych. Nasz czytelnik nishio podpowiada dyrekcji MPK: zamontujcie plansze z czarnymi odstraszającymi krukami przy wylotach nowo wybudowanej trasy. Podobnie jak na lotnisku widok ptasiego drapieżnika może zniechęcić gołębie do wlotu do tunelu.

Koszy wydaje się być minimalny: stelaż + kołki + 20 sztuk dużych czarnych plakatów kruków.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Gołębie to prawdziwa zmora, zwłaszcza dla konserwatorów zabytków, no i normalnych mieszkańców, jeśli ktoś na osiedlu uprze się rzucać im chleb itp… Szczerze to mam dużo lepsze zajęcia niż sprzątanie parapetu i balkonu w kółko, dlatego kupiłem BirdSystem i tyle, tzn. precyzując, namówiłem do tego swoją administrację 🙂