Krzesinki Krzesiny POZnań

Głowa do góry – Święto 2 Skrzydła

Swieto 2 Skrzydla_ F 16  Foto:

Dla niektórych samoloty F-16 są źródłem hałasu, dla większości jednak to duma i wielka atrakcja. Od dziś do niedzieli odbywać się będą imprezy związane ze świętem 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego stacjonującego w Krzesinach.

W piątek o 14: 00 na placu Mickiewicza będzie miała miejsce uroczysta zbiórka z musztrą paradną Kompanii Honorowej i Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Wznosząc głowy do góry będziemy mogli zobaczyć przelot samolotów wielozadaniowych F-16

Lotnicze ciekawostki prezentowane będą w sobotę w Galerii Malta. Obok fotografii „Lotnictwo na wesoło”, wystawy sprzętu i uzbrojenia wojskowego oraz wysokościowo – ratowniczego pokazana zostanie także makieta amerykańskiej maszyny.

Gdyby przypadkiem kogoś naszła ochota na wstąpienie do wojska z ofertą armii będzie można zapoznać się na stoisku Narodowych Sił Rezerwowych oraz szkół o profilu wojskowym i lotniczym. Przed centrum handlowym stanie także autobus stacji krwiodawstwa, gdzie będzie można oddać honorowo krew i i próbki szpiku kostnego.

Organizatorzy lotniczego święta zachęcają do wzięcia udziału w internetowej aukcji charytatywnej na rzecz byłego pilota Sił Powietrznych RP chorującego na stwardnienie rozsiane z którego dochód przeznaczony zostanie na jego rehabilitacje i leczenie. Wylicytować można m.in. lot symulatorem F-16 z wizytami w obu bazach lotnictwa taktycznego, kombinezon lotniczy, mundur polowy, medale, fotogramy, albumy lotnicze i wiele, wiele innych pamiątek.

Swieto 2 Skrzydla_ F 16

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz