Murowana Goślina Sport

Giba i Anastasi trenowali z dziećmi w Murowanej Goślinie

X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (26.09.2014) Murowana Goślina  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia (26.09.2014) Murowana Goślina Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaLegenda brazylijskiej siatkówki, Giba oraz były selekcjoner reprezentacji Polski, Andrea Anastasi wzięli udział w treningu dzieci z Murowanej Gośliny, która będzie gospodarzem rozpoczynającego się w sobotę X Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Przyjazd Giby i Anastasiego (obecnie trenera Lotosu Trefla Gdańsk), to niezwykłe wydarzenie nie dla mieszkańców Murowanej Gośliny, ale całej naszej aglomeracji. Sam Brazylijczyk z kolei podkreślił, że zawsze chętnie wraca do Polski.

Polska jest chyba jedynym krajem, w którym siatkówka jest sportem numer jeden. Ludzie ją kochają, chyba bardziej niż moi rodacy, o czym może świadczyć m.in. mecz otwarcia mistrzostw świata. Dla mnie to też niezwykłe wydarzenie – być na Memoriale im. Arkadiusza Gołasia, ponieważ znałem osobiście tego siatkarza. Nigdy nie graliśmy razem, ale wielokrotnie spotykaliśmy się na boisku po przeciwnych stronach siatki – wyznał Brazylijczyk, który przyleciał do Polski na specjalne zaproszenie organizatorów memoriału. Giba to wielokrotny reprezentant kraju. Ośmiokrotnie wygrał ze swoją reprezentacją Ligę Światową, trzy razy mistrzostwa świata, Puchar Wielkich Mistrzów oraz dwa razy Puchar Świata, a także zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

Były reprezentant brazylijskiej kadry odniósł się również do wyników tegorocznych Mistrzostw Świata: Zwycięstwo Polski nie było sensacją, podobnie jak drugie miejsce Brazylii. Zaskoczeniem natomiast było trzecie miejsce Niemców i odpadnięcie Amerykanów po drugiej fazie z turnieju.

W miejscowej hali Giba przeprowadził, wspólnie z trenerem Andreą Anastasim, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Uczył młodzież najprostszych ćwiczeń – odbić górą, dołem, wyskoku do ataku, czy zbić.

Jestem pewien, że wiele z tych dzieciaków, nie tylko zapamięta na długo ten trening, ale nie będzie mogło spać przez kilka najbliższych nocy – zażartował burmistrz Murowanej Gośliny, Tomasz Łęcki.

W sobotę i niedzielę Giba będzie gościem specjalnym X Memoriału im. Arkadiusza Gołasia. Zaroi się również od znanych postaci siatkówki, m.in. mistrza świata, Mateusza Mikę, byłego wicemistrza, Łukasza Kadziewicza i Piotra Gacka oraz mistrzów świata sprzed 40 lat, Włodzimierza Sadalskiego i Ryszarda Boska.

Memoriał rozpocznie się w sobotę o godz. 14 Rozegrane zostaną pierwsze spotkania memoriału Gołasia, w których Transfer Bydgoszcz zagra z Cuprum Lubin (14:00), oraz Lotos Tref Gdańsk podejmie AZS Częstochowa (17:00).
Siatkarskie święto zakończy się w niedzielę, meczem o 3. miejsce (13:00) oraz finałem o godz. 16.

Ceny biletów:
– Bilet jednodniowy: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy
– Bilet dwudniowy: 70 zł normalny, 50 zł ulgowy
– Bilety VIP: 400 zł (liczba ograniczona)
Bilety ulgowe przysługują uczniom do 15. roku życia. Wstęp dla dzieci do 3 lat darmowy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz