POZnań

Gdzie grillować w Poznaniu legalnie ?

Jezioro Rusałka, plaża, miejsce do grilowania  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W stolicy Wielkopolski grill poza własnym podwórkiem można rozpalić także na określonych ogólnodostępnych, miejskich terenach. W granicach Poznania są również wyznaczone miejsca, gdzie można zorganizować ognisko.

Do rosnącej z roku na rok popularności terenów nadwarciańskich z pewnością przyczynia się fakt, że nad brzegami rzeki można rozpalić grill. Organizując tam piknik, należy jednak pamiętać, żeby zostawić po sobie porządek. Wzdłuż Warty Miasto postawiło w tym roku 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier, a także 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla. Będą one stały nad rzeką do końca września. 

Grillować można także na terenach zarządzanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – w określonych strefach na miejskich kąpieliskach nad jeziorami Rusałka oraz Strzeszynek. Dla mieszkańców dostępna jest także wiata na ognisko w Kiekrzu.  

Zarząd Zieleni Miejskiej także udostępnia tereny, gdzie można zorganizować ognisko. Wyznaczone strefy znajdują się: na polanie biwakowej przy parku Szelągowskim (ul. Nadbrzeże), przy ściance wspinaczkowej przy ul. Hlonda oraz na Szachtach. Zamiar rozpalenia ogniska wystarczy zgłosić do ZZM na adres: kancelaria@zzmpoznan.pl

Zorganizowanie ogniska jest także możliwe w lasach komunalnych, ale w wyznaczonych do tego punktach. Dwa znajdują się nad jeziorem Swarzędzkim –  przy leśniczówce oraz na polanie. Terminy można uzgodnić pod numerem telefonu 512 387 207. Kolejne miejsca znajdują się w laskach: Dębińskim przy punkcie gastronomicznym oraz Marcelińskim w okolicy leśniczówki. Aby rozpalić ognisko w tych lokalizacjach, należy skontaktować się z administratorami terenów pod numerami tel. 505 142 122 (Dębina), 518 796 513 (Marcelin). Na amatorów kiełbaski z ogniska czeka także wiata nad jeziorem Strzeszyńskim. Termin wystarczy uzgodnić pod numerem tel. 512 386 975. 

Organizując grilla lub ognisko, należy pamiętać o zabraniu śmieci ze sobą lub wyrzuceniu ich do kosza. Za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz