K U L T U R A

Garbary – zwiedzanie i spacer fotograficzny

Garbary 1905 - 1915  Foto: fotopolska

Stwórz fotograficzną mapę dzisiejszych Garbar i wybierz się na spacer po zabytkowej ulicy wraz z przewodnikiem. Spacer odbędzie się w sobotę 25 lipca, start o godzinie 17:00.

Garbary to nie sama ulica, ciąg komunikacyjny, zabudowany pierzejami wschodnią i zachodnią, ale wiele ciekawych historycznie i architektonicznie obiektów, poznański trakt z historią i wciąż tętniący życiem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią tej ulicy i okolicy na niezwykły spacer. Zachęcamy szczególnie osoby fotografujące, fotografów zawodowych i fotoamatorów, gdyż efektem spaceru będzie pierwsza wystawa w Galerii w Bramie – mówią organizatorzy.

Galeria w Bramie to miejsce które powstaje przy wsparciu Centrum Inicjatyw Lokalnych Startownia Staromiejska i pod patronatem Rady Osiedla Stare Miasto. W galerii odbywać się będą wystawy przedstawiające zdjęcia z życia Garbar i Starego Miasta oraz jego mieszkańców, które wykonywane zostaną w ramach integracji społecznej i pro publico bono przez okolicznych fotografów.

W tej ogólnodostępnej i bezpłatnej dla odwiedzających galerii będą pokazywane zdjęcia dokumentujące życie Garbar i Starego Miasta oraz jego mieszkańców, wykonywane w ramach integracji społecznej i pro publico bono przez okolicznych fotografów. Odbiorcami planowanych fotograficznych ekspozycji będą zarówno mieszkańcy okolic ulicy Garbary, jak i odwiedzający tę część Poznania, w tym turyści.

Stworzenie ogólnodostępnej galerii fotografii umożliwi pasjonatom fotografowania pokazywanie swojego dorobku, związanego z historią, tradycją i współczesnością Garbar i Starego Miasta, mieszkańcom zaś i odwiedzającym da wejrzenie w charakter, przeszłość i dzień dzisiejszy tej części Poznania. Jednocześnie powstanie Galerii w Bramie wpisuje się w realizowany aktualnie koncept rewitalizacji ulicy Garbary.

Otwarcie pierwszej wystawy odbędzie się w drugiej połowie sierpnia, podczas której zostaną zaprezentowane stare fotografie wraz z ujęciami obecnymi .

Garbary – zwiedzanie i spacer fotograficzny

Manufaktura Obrazów ul. Garbary 47
Sobota, 25 lipca 2020

  • 15:00 spotkanie poprzedzające przechadzkę, podczas którego organizatorzy wprowadzą w temat planowanej wystawy oraz zarysują kwestie techniczne i prawne, związane z fotografowaniem architektury i fotografii tzw. ulicznej
  • 17:00 przechadzka wzdłuż ulicy Garbary z przewodnikiem

Tekst: Ewelina JaśkowiakUżyte w artykule zdjęcia: fotopolska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz