Czerwonak

Fotograf JPII w Czerwonaku

Arturo Mari  Foto: Editoriale Gli Olmi

Arturo Mari, który z aparatem fotograficznym towarzyszył Janowi Pawłowi II, będzie gościł w Czerwonaku. Być może uda się przy tej okazji zorganizować nietypową wystawę.

Słynny fotograf rozpoczął swoją pracę już w 1956, a więc podczas pontyfikatu Piusa XII. Później dokumentował dokonania kolejnych papieży Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I i wreszcie Jana Pawła II, aż po pontyfikat Benedykta XVI. Podobno podczas fotograficznej pracy przy boku papieża nigdy nie wziął ani jednego dnia urlopu. Jana Pawła II fotografował aż do śmierci, a jego ostatnie zdjęcie zrobił w dniu pogrzebu.

Arturo Mari przybędzie do Czerwonaka na zaproszenie wójta w sobotę 17 października.

Chcielibyśmy, aby spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii mieszkańców Gminy z Ojcem Świętym – zapowiada Anna Białek z Urzędu Gminy – wielu z nas miało okazję do osobistego spotkania z Papieżem Polakiem podczas audiencji w Watykanie, pielgrzymek do Ojczyzny, czy na turystycznym szlaku.

Być może dzięki takim zdjęciom uda się stworzyć niepowtarzalną wystawę w 36 rocznicę pontyfikatu Karola Wojtyły. Wystawę, która przypomni nam postać wielkiego rodaka.

Zeskanowane zdjęcia z domowego archiwum można przesyłać na adres anna.bialek@czerwonak.pl do czwartku  15 października. Jeśli nie dysponujecie odpowiednim sprzętem możecie przynieść fotografie do Urzędu Gminy (pokój 111, I piętro), gdzie zostaną one zeskanowane.

Osobisty fotograf Papieża Jana Pawła II Arturo Mari spotka się z mieszkańcami Gminy  Czerwonak w czerwonackim kościele w sobotę 17 października o godzinie 19:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz