K U L T U R A

Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty

Fisz Emade #Nafalach  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Fisz Emade Tworzywo w ramach trasy “Ballady i Protesty” odwiedzi między innymi Poznań. Koncert odbędzie się w Tamie w czwartek, 17 listopada.

Bartek i Piotr Waglewscy od lat tworzą rzem. Synowie Wojciecha, założyciela i lidera Voo Voo, zaczynali swoją przygodę z muzyką od hardcor”e i metalu. Rozpoznawalność zyskali jako hiphopowcy. Z zespołem Tworzywo Sztuczne popłynęli w jazzie i awangardzie. W końcu stworzyli mieszankę brzmień rockowych, elektronicznych i hiphopowych. I na tym nie koniec. Panowie wciąż się rozwijają.

Fisz Emade Tworzywo od lat zajmuje ważną pozycję na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami – czytamy na stronie wydarzenia

Płyta „Ballady i Protesty” odnosi sie do lat 90. Czyli hip hop i elektronika. Sentymentalna opowieść o brzmieniach, która stała się inspiracją, wskazały drogę poszukiwań.

Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo, dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie znajduje się 18 piosenek. W nagraniu jej wzięli udział m.in. Mariusz Obijalski – instr. klawiszowe, Michał Sobolewski – gitary, Marcin Pendowski i Staszek Wróbel – bas, oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek, Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty

Klub Tama
czwartek, 17 listopada, godzina 20:00

Bilety w cenie od 99 zł

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz