Finał PP: Lech Poznań – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Finał Pucharu Polski Stadion Narodowy  Foto: lepszyPoznan.pl / Piotr Rychter

Po raz kolejny w finale Pucharu Polski zmierzą się Lech z Legią. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Lech będzie walczył o dostanie się do europejskich pucharów i będzie szukał rewanżu za zeszłoroczną porażkę.

Bardzo się cieszę, że możemy 2-go maja, spotkać się w wyjątkowym dniu w tak magicznym miejscu. Na PGE Narodowym czeka nas piłkarskie święto. Liczę na dzień pełen wielkich emocji i niezapomnianych przeżyć! – zapowiada Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kiedy przypomnę sobie ubiegłoroczny finał, w którym piłkarze Lecha i Legii oraz kibice tych klubów stworzyli wspaniałą atmosferę i spektakl, to serce bije mi mocniej…Wierzę, że dziś doczekamy się jeszcze ciekawszego widowiska. Zagrają dwie bardzo dobre drużyny ze znakomitymi szkoleniowcami na ławkach trenerskich. Obie marzą o trofeum i na pewno dadzą z siebie wszystko. Niech wygra lepszy! – dodaje Boniek.

W obu drużynach pełna mobilizacja.

Moim zdaniem spotkania Lech – Legia są spotkaniami wyjątkowymi, specjalnymi o bardzo dużym zainteresowaniu kibiców i mediów. Tym bardziej takim jest jedno spotkanie rozgrywane w roku, czyli finał Pucharu Polski. Tabela ligowa, czy ostatnie wyniki nie mają żadnego wpływu na to co będzie się działo na boisku. Nie ukrywam, że jesteśmy przekonani że w ostatnim czasie naprawdę gramy nieźle w piłkę, natomiast mamy trudności ze strzelaniem bramek i nie ukryjemy tego przed przeciwnikiem – mówił na konferencji przedmeczowej trener Kolejorza Jan Urban.

W tym roku rozegraliśmy kilka meczy z Lechem, tak, że mamy materiał do przemyśleń – mówił trener legionistóœ Stanisław Czerczesow.

Spotkanie na Stadionie Narodowym rozpocznie się o godzinie 16:00.

0 - 1

Legia Warszawa

• Dziękujemy za relację i zapraszamy do kolejnych na naszym portalu.
  • Po raz kolejny Lech jest gorszy od Legii. Na stadionie trwają przygotowanie do wręczenie pucharu>Legioniści bawią się z swoimi kibicami. Lechici stoją ze spuszczonymi głowami przy swojej łąwce.
  • Legioniści tańczą w kółku i cieszą się ze zdobytego pucharu. Kibice Lecha na razie zamilkli. Piłkarze Kolejorza niezbyt pewnym krokiem udają się pod trybunę ich fanów. Nie przekraczają granicy wyznaczającej boisko. Z trybuny słychać głównie gwizdy.
  • 90+13 Sędzia Marciniak kończy spotkanie ławka Legii pędzi na środek boiska cieszyć się razem z resztą drużyny
  • 90+12 Lech jak zwykle w końcówce chce poprawić wynik, ale nic t nie daje.
  • 90+11 Kamil Jóżwiak strzelał na bramkę Legii, niestety piłkę zablokował jeden z obrońców.
  • 90+9 Guilherme za taktyczny faul
  • 90+8 tym razem legioniści mieli szansę na podwyższenie wyniku. Mamy kolejny rożny.
  • 90+6 Po faulu, Kadar wrzuca piłkę na pole karne Legii Warszawa, ale lechici ponad bramką Malarza.
  • 90+5 Jedna z rac trafiła w noi Malarza. Na szczęście nie wyrządziła mu żadnej szkody.
  • 90+3 Jevtić wrzucał piłkę na pole karne. Do bramki ni etrafili Tetteh ani Kamiński
  • 90+2 W konstytucji nowe prawo, puchar na zawsze dla ciebie, Warszaw - tak napisano na banerze po stronie kibiców Legii.
  • 90+2 Kolejne wstrzymanie gry z powodu rac na murawie
  • Kibice Lecha najwyraźniej nie potrafią pogodzić się z przegraną i nadal rzucają race na murawę.
  • 90' Mecz zostanie przedłużony o przynajmniej 12 minut
  • 90' Lech: Jóżwiak za Lovrencsicsa
  • 90' Legia: Hamalainen za Rijovicia
  • Kiedy rozbrzmiał gwizdek wznowienia, na murawę znów posypały się race. Szkoda, że tak kibole zostaną zapamiętani.
  • Kibice Kolejorza znów wstrzymali mecz rzucając race na boisko
  • 88' Kibice obu zespołów odpalili race
  • 87' Jevtić za Kownackiego
  • 83' Legia: Aleksandrow za Nikolicia
  • 81' Sędzia wznowił mecz
  • Kibice Legii Warszawa w tym czasie śpiewają - Puchar jest nasz!
  • Kibice Lecha rzucają na murawę zapalone race. Na razie mecz jest wstrzymany. Z naszego stanowiska murawa jest praktycznie nieiwdoczna
  • 74' Sędzia Marciniak został zmuszony do wstrzymania meczu ze względu na zdymienie, które spowodowali kibice Kolejorza. Trener Urban korzysta z szansy i rozmawia ze swoimi podopiecznymi
  • 69' Dwa rożne dla legii. Za drugim razem po zamieszaniu piłkę w siatce umieszcza Prijović
  • 67' Legia: Guilherme za Ondreja Dudę
  • 65' Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 48563 kibiców
  • 64' Na poznańskiej trybunie rośnie logotyp miasta z napisem - Typowo poznański styl, drugiego takiego nie ma
  • 59' Poznań, Poznań. Hej Kolejorz! - śpiewa trybuna pełna fanów poznańskiej drużyny.
  • 58' Kolejne race na stadionie tym razem legioniści. Na trybunie oprawa - Honorem legionisty zwycięstwo w walce.
  • 55' Niestety szansa podniesienie wyniku przepadła. piłkę do gry wprowadza Malarz.
  • 54' Pawłowski wywalczył rożny dla Kolejorza. Piłkę będzie wprowadzać Gergo
  • 49' Pazdan z Linettym zaczęli wymieniać się uprzejmościami, pod polem karnym Legii. Piłkę wprowadzał do gry Malarz. Na szczęście legioniści nie wykorzystali sytuacji i tym razem Burić z przeciwnej strony wznawia grę. I jak to się stało, że nie trafiliśmy do bramki
  • 46' Gwizdek sędziego Marciniaka rozpoczyna drugą odsłonę szlagieru Lech - Legia. Lechici wprowadzają piłkę do gry.
  • Oba zespoły grają równo, choć moim zdaniem to Lech miał więcej szans na ustanowienie wyniku korzystnego dla siebie. Co przyniesie druga połowa, jakich zmian dokonają trenerzy, dowiemy się za chwilę.
  • 45' koniec pierwszej połowy meczu finałowego Pucharu Polski. Na razie 0:0
  • 44' Tym razem na spalonym przyłapany Pawłowski
  • 43' Na szczęście legioniści nie wykorzytują przewagi rzutu wolnego. Po zamiszaniu w polu karnym Prijović strzela mocno ponad bramką bronioną przez Buricia
  • 42' Szymon Pawłowski za faul pod naszym polem karnym.
  • 41' W ostatniej chwili Linetty chroni piłkę przed wyjściem za końcową linię, niestety pod bramką legionistów nikt nie potrafi wykorzystać prezentu
  • 40' tym razem Lech przed szansą/ Wrzuca Lovrencsics. Tłum krzyczy - róg, róg, róg - gol, gol, gol. Niestety tym razem się nie udało.
  • 38' Prijović za faul na Tettehu pon naszym polem karnym.
  • 35' Chcemy zwycięstwa, Kolejorz chcemy zwycięstwa domagają się kibice. Tym czasem Nikolić przyłapany na spalonym.
  • 32' Kolejny rożny dla Legii. Kucharczyk wrzucał. Piłkę udało się przejąc i Trałka podał do Kownackiego, który wyprowadził kontrę. Niestety zamiast strzelać starał się zdobyć rożny. Legia wznawia grę od bramki.
  • 28' Kamiński próbuje ratować sytuację na polu karnym Kolejorza i daje legii kolejny rożny. tym razem piłkę pewnie łapie Jasmin Burić
  • 23' Zupełnie nieudany rożny dla Legii.
  • 19' Na razie oba zespoły szukają drogi do bramek przeciwników. Na razie mecz wyrównany, choć Lech miał więcej szans ustawienia wyniku na swoją korzyść
  • 14' Ariel Borysiuk zatrzymuje Kędziorę pedzącego na bramkę Legii. Mamy rożny. piłka wędruje dookoła pola karnego, by trafić pod nogi niepilnowanego Lovrencsics'a. Zatrzymuje go Pazdan. Kolejny rożny i znów Lech nie może trafić do bramki
  • 12' Nikolić z dystansu próbował pokonać Jasmina Buricia. Nasz bramkarz musiał mocno sie wyciągnąć, żeby obronić piłkę. Legioniści wywalczyli rożny. Nie wykorzystali swojej szansy.
  • 9' Lovrencsics nie dogadał się z Kownackim i Lech nie wykorzystał sytuacji dającej mu możliwość zagrożenia bramce Malarza
  • 4' Na razie oba zespoły w środku boiska szukają swoich słabych stron. Lovrencsisc wrzuca z wolnego w pole karne Legii, Malarz wybija wprost pod nogi Pawłowskiego, który wybijając piłkę trafia w słupek warszawskiej bramki. Ojjj szkoda.
  • 2' Wrzutka Kucharczyka na pole karne i piłka trafia na rożny. W trakcie jego wykonywania Paulus Arajuuri wyjaśnia sytuację i piłka wędruje na bezpieczną odległość od naszej bramki.
  • 0' Sędzia Szymon Marciniak rozpoczął spotkanie. Lechici w biało-niebieskich strojach, legioniści w brązowozielonych.
  • 15:59 Zawodnicy czekają na rozpoczęcie meczu
  • 15:56 Odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Zaraz po nim kibice Legii odpalili race
  • 15:55 Na boisko wchodzą finaliści Pucharu Polski - zawodnicy Lecha Poznań i Legii Warszawa
  • 15:53 Na trybunach coraz ciaśniej. Wśród gości jest Prezydent RP Andrzej Duda. Kibice obu drużyn nie ucieszyli się z jego obecności.
  • 15:52 Kiedy przypomnę sobie ubiegłoroczny fina, w którym piłkarze Lecha i Legii oraz kibice tych klubów stworzyli wspaniałą atmosferę i spektakl, to serce bije mi mocniej... Wierzę, że dziś doczekamy się jeszcze ciekawszego widowiska. Piesze Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
  • 15:51 Kibice ou zespołów przygotowują się do rozpoczęcia meczu. Na trybunach pojawiają się element oprawy
  • 15:48 Trwa przedstawanie drużyny gości - Legii Warszawa. Kibice Kolejorza odwdzięczają się gromkimi gwizdami. Tak samo głośno gwiżdżą legioniści przy przedstawieniu składu zespołu Lecha
  • 15:45 Zakończyłą się rozgrzewka obu zespołów. Piłkarze zeszli do szatni. Z trybuny gospodazry słychać głośne Kolejorz! Kolejorz!, Kolejorz! Pyrlandia!
  • 15:40 W drodze do finału Pucharu Polski Legia pokonała: Górnika Łęczną, Lechię Gdańsk, Chojniczankę Chojnice oraz Zawiszę Bydgoszcz
  • 15:30 Lech na swojej drodze do finału pokonał Olimpię Grudziądz, Ruch Chorzów, Zagłębie Lubin i Zagłębie Sosnowiec. W trakcie wszystkich meczów stracił jedynie jedną bramkę w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec
  • 15:20 Stadion Narodowy podzielony jest na dwie części. Białą i niebieską. Niebiescy, to zwolennicy Kolejorza, a biali to legioniści. Przy dźwiękach I love rock and roll Kolejorz wszedł na rozgrzewkę.
  • 15:15 Przy gwizdach z niebieskiej strony na boisku pojawili się legioniści, żeby rozpocząć rozgrzewkę
  • 15:10 Kolejorz z Legią zmierzą się szósty raz w finale Pucharu Polski. Jak dotąd trzy razy wygrywali legioniści, a Kolejorz dwukrotnie.
  • 15:00 Tylko 60 minut pozostało do rozpoczęcia spotkania finału Pucharu Polski między Lechem Poznań, a Legią Warszawa. Jak odświeżycie stronę ukażą się wam dzisiejsze składy.