Poznanianki lepsze w meczu przyjaźni

Enea AZS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiaj odbyły się pierwsze spotkania o medale w koszykarskiej I Lidze Kobiet. TS Ostrovia pokonała ŁKS SMS Łódź w finale 67 do 57 i od awansu do Tauron Basket Ligi Kobiet dzieli ją tylko krok. W meczu przyjaźni pomiędzy ENEA AZS Poznań a AZS Politechnika Korona Kraków zwyciężyły poznanianki 66 do 65. Zawodniczki z Krakowa i Poznania bardzo dobrze się znają i są do siebie przyjaźnie nastawione, dzięki czemu krakowscy kibice mogli oglądać świetne spotkanie, którego losy ważyły się do samego końca.

Enea AZS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków

Obie drużyny bawiły się grą, dlatego rewanżowe spotkanie w Poznaniu, które odbędzie się już za tydzień zapowiada się jeszcze ciekawiej. Walka o brązowy medal nie jest jeszcze rozstrzygnięta, ponieważ ENEA ma tylko jednopunktową zaliczkę.

Spotkanie było bardzo wyrównane, prowadzenie zmieniało się aż 10 razy, 12 razy na tablicy był remis. Pierwszą kwartę jednym punktem wygrały krakowianki. Prowadzenie po tej części spotkania mogło być nieco wyższe, ale Aleksandra Pietraszek zdobyła dla Poznania 2 punkty w samej końcówce, redukując stratę do jednego oczka. Podobnie było w 2 kwarcie tym razem prowadzenie za sprawą 2 celnych rzutów wolnych dała swojemu zespołowi Daria Marciniak. Na tablicy widniał wynik 38 do 39.

Na drugą połowę zdecydowanie lepiej skoncentrowane wyszły zawodniczki z Krakowa. Dzięki świetnej grze pod koszem poznanianek wygrały tą część spotkania 14 do 8, przed czwartą kwartą prowadziły 52 do 47. Pięć punktów w koszykówce to niewiele, doskonale wiedziały o tym podopieczne Ryszarda Barańskiego. Dzięki dobrej grze na 2 minuty i 45 sekund przed końcem spotkania udało im się wyrównać.

Po 2 ponad dwóch minutach nadal nie było rozstrzygnięcia, na 37 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 63 do 63. W powietrzu czuć było dogrywkę, z takiego obrotu spraw najwyraźniej nie była do końca zadowolona Karolina Budeń, dlatego na 10 sekund przed końcem oddała celny rzut za 3 punkty, jak się później okazała był to rzut na zwycięstwo.

Krakowianki odpowiedział jeszcze celnym rzutem A. Krawiec za 2 punkty, ale było to za mało, żeby przedłużyć bądź wygrać spotkanie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ENEA AZS, ale do medalu wciąż daleka droga, ponieważ Korona na pewno nie złoży broni i będzie walczyć w Poznaniu do samego końca.

AZS Politechnika Korona Kraków – ENEA AZS Poznań 65 : 66 (17-16, 21-23, 14-8, 13-19)

KORONA KRAKÓW: A. Rafałowicz 6, K. Pratasewicz 10, A. Krawiec 4, M. Stachura 11, A. Stawarz 9, A. Krzywoń 12, K. Pasek 6, K. Homoncik 2, K. Wilk 5, A. Witkowska 0.

ENEA AZS: D. Marciniak 18, K. Banach 17, K. Budeń 7, A. Pietraszek 10, A. Plucińska 0, W. Wiśniewska 0, P. Adamowicz 0, K. Woźniak 14, M. Pawlikowska 0.