K U L T U R A

Festiwal Teatrów Podwórkowych – ”Carmen Funebre”

TBP - Carmen Funebre  Foto: materiały prasowe / Maciej Zakrzewski

”Carmen Funebre” Teatru Biuro Podróży zostanie zaprezentowany w ramach Festiwalu Teatrów Podwórkowych na boisku Zespołu Szkół Nr.5 w niedzielę, 22 sierpnia o godzinie 20:30.

Założeniem festiwalu jest prezentacja spektakli w miejscach nietypowych, plenerowych, które nie kojarzą się z teatrem, a są w bezpośrednim kontakcie z widzem. Ta idea prezentacji wynika z wieloletniego doświadczenia Lecha Raczaka, założyciela Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr oraz Teatru Ósmego dnia i Grupy Sekta, który między innymi od 1993 r. do 2012 r. był dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta i Malta OFF.

Spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka powstał w trakcie wojny w Jugosławii. Inspiracją, a właściwie impulsem do jego stworzenia były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmów, przemoc, wzajemna wrogość oraz manipulacja nastrojami społecznymi, która podpaliła Bałkany. Podczas pracy nad spektaklem członkowie zespołu spotkali się z uchodźcami z Bośni. Ich relacje przyczyniły się do powstania uniwersalnych metafor opisujących los wygnańców. W przedstawieniu nielinearna historia rozgrywa się zarówno w planie realistycznym jak i metafizycznym.

Festiwal Teatrów Podwórkowych – ”Carmen Funebre” Teatr Biuro Podróży

Zespołu Szkół Nr.5, ul. Różana 1/3
niedziela, 22 sierpnia godzina 20:30

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Maciej Zakrzewski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz