Grunwald

R. Królik opowie o rzeźbieniu w warzywach

Carving  Foto:

CarvingAutor kilkutomowych poradników dotyczących dekoracji owoców i warzyw oraz kulinarna blogerka, specjalistka komponowania atrakcyjnych wizualnie posiłków dla dzieci będą gośćmi Festiwalu Smaków w King Corss Marcelin.

W najbliższy weekend w nowej strefie gastronomii, nazywanej absurdalnie food courtem przygotowano m.in. pokazy carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Prezentacje przygotował Rajmund Królik – autor książki „Księga carvingu” oraz innych kilkutomowych poradników dotyczących oryginalnych dekoracji.

W niedziele odbędą się natomiast warsztaty kulinarne z blogerką Kingą Gutowską (www.dziecijedza.pl) dotyczące jedzenia dla dzieci.

Wydarzeniom będzie towarzyszyła wystawa zdjęć z Jeruzalem autorstwa Katarzyny Piweckiej, pokazy baristów, bezpłatne degustacje oraz zabawy dla dzieci nawiązujące do jedzenia.

Kinga Gutowska – autorka bloga dziecijedza.com. Cieszy się dużą popularnością jako autorytet w kwestii komponowania atrakcyjnych wizualnie posiłków dla dzieci z użyciem zdrowych produktów. Przekonuje, że jedzenie może być wspaniałą zabawą dla dzieci, a wspólne przyrządzanie posiłków – czynnością integrującą rodzinę.  Jak sama o sobie mówi: „blog powstał z wielkiej pasji do gotowania i miłości do moich maluchów 6-letniej Ani i 3-letniego Wojtusia, którzy bardzo mi pomagają, są współtwórcami i pomysłodawcami wielu potraw.”

Rajmund Królik – z zawodu i zamiłowania kucharz w trzygwiazdkowym hotelu. Dzięki podróżom poznał Tien Dieu Luong, mistrza carvingu, który zainspirował go do tej sztuki. Jest autorem książki „Księga carvingu” oraz innych kilkutomowych poradników dotyczących dekoracji owoców i warzyw. Publikacja „Carving” z 2008 roku była pierwszą tego typu książką w Polsce.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz