smaczneGO

Festiwal Pierogów Świata

Pierogi  Foto: ExPress / materiały prasowe

W ramach Festiwalu Smaków Świata odbędzie się Festiwal Pierogów Świata. Czym się różnią pierogi od tych, które dobrze znamy? Dowiemy się w ostatni weekend lipca na ternach zewnętrznych Centrum Handlowego Posnania.

Do miasta zawitają smaki z Azji, Europy, aż po Amerykę. Będziemy mieli okazję spróbować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Najlepsze dania, przekąski i napoje będą czekać w jednym miejscu. Z całą pewnością zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami. Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata. Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Festiwal Pierogów Świata

Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Podczas tej edycji festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata.

Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu, najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.

Festiwal Smaków Świata, Festiwal Pierogów Świata

Teren zewnętrzny CH Posnania
29-31.07.2022r

  • Piątek 15:00-21:00
  • Sobota 12:00 – 21:00
  • Niedziela 12:00 – 18:00

Wstęp bezpłatny!

Użyte w artykule zdjęcia: ExPress / materiały prasowe, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz