Puszczykowo

Fajne dzieciaki z całego świata w Puszczykowie

Brave Kids - Grupa z Indii  Foto:

Już kolejny raz w ramach projektu Brave Kids przyjadą do Puszczykowa dzieciaki z całego niemal świata. Będą zatem aktorzy z Angoli i Ukrainy, cyrkowcy z Estonii oraz tancerze z Indii. Widzowie zobaczą dzięki temu energetyczne spektakle, a w warsztatach artystycznych wezmą udział także dzieci z Puszczykowa.

Przez dwa tygodnie młodzi artyści będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym. Przygotują tzw. półfinał, czyli wspólne przedstawienie, które zaprezentują na początku lipca, gdy kończyć się będzie tegoroczna edycja projektu Brave Kids. Do udziału w warsztatach zaproszone zostały także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids z Puszczykowa.

Po raz pierwszy w tym roku Brave Kids zobaczymy już 20 czerwca podczas Dni Puszczykowa, gdy grupy z Angoli, Ukrainy, Estonii i Indii zaprezentują przedstawienia przygotowane specjalnie na tę okazję.

To będzie fascynujący spektakl i bardzo różnorodny, ponieważ zobaczymy afrykańskie tańce i instrumenty, starożytne tradycje hinduskie, ukraiński magiczny realizm i sztukę cyrkową z Estonii – zapowiada Anna Mieszała, koordynatorka projektu Brave Kids w Puszczykowie – Brave Kids zawsze wnoszą do życia całego miasta mnóstwo energii i dobrych emocji.

Dokładnie to samo przedstawienie obejrzą również podopieczni Domu Pomocy Maltańskiej oraz ich rodziny już w poniedziałek 22 czerwca. To także tradycja projektu realizowanego w Puszczykowie.

Brave Kids to projekt, w ramach którego pomagamy dzieciom znajdującym się nieraz w trudnej sytuacji, ale także okazja, by mogły dać coś od siebie innym – podkreśla Anna Mieszała.

To już 3. edycja Brave Kids w Puszczykowie. W tym roku projekt realizowany będzie równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu oraz Przemyślu, a 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego. Tam wspólnie przygotują wielki finałowy spektakl finałowy. Będzie go można zobaczyć na deskach sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu 10 lipca.

Zapraszamy na występ grup Brave Kids podczas Dni Puszczykowa do Centrum Animacji Sportu (ul. Kościelna 7) w sobotę 20 czerwca o godzinie 15:00.

Warto również będzie zobaczyć występy grup Brave Kids 2015 podczas półfinału, który odbędzie się na scenie na Rynku w Puszczykowie w czwartek 2 lipca o godzinie 17:30. Swoje umiejętności zaprezentują wtedy artyści z grupy teatralno-baletowej Ngau-Moyo, którzy przyjechali z Angoli. Wystąpi również Cyrk Folie z Estonii, a także Towarzystwo Dziedzictwa Ludowego Społeczności Langa z Radżastanu w Indiach i Szkoła Teatralna Słonecznik z Równego na Ukainie.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

 Brave Kids - Grupa z Estonii

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz