K U L T U R A

Ewa Bem wystąpi w klubie Blue Note

Ewa Bem  Foto: materiały prasowe / BNPC / Zofia Zija

W ramach Blue Note Poznań Competition wystąpi pierwsza Dama Polskiego Jazzu Ewa Bem. W poznańskim klubie zobaczymy artystkę w środę, 20 października o godzinie 20:00.

Ewa Bem nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Jej niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność czynią ją wspaniałą i wyjątkową wokalistką. Artystka należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu.

Karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r. z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. W swoim repertuarze nie ma prezentuje różnorodność. To niewątpliwie atut. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zespołu Skaldowie, zespołu Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu.

Artystka na scenie wystapi w składzie: Ewa Bem – wokal, Andrzej Jagodziński – fortepian, Robert Majewski – trąbka, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław Bartkowski – perkusja

BNPC 2021: Ewa Bem

Blue Note Poznań
środa, 21 października godzina 20:00

Bilety w cenie:
140 zł – pierwsza pula, 170 zł – druga pula
90 zł – ulgowe wejściówki dla uczniów, studentów i seniorów

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / BNPC / Zofia Zija

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz