DLA STUDENTA

Euroasmus Cup w strugach deszczu!Heroizm piłkarzy!

Zwycięzcy Eurasmus Cup 2014  Foto: mat. prasowe

Heroizm. To słowo najlepiej oddaje postawę blisko 100 studentów z różnych stron świata studiujących w Poznaniu! W ulewie o zwycięstwo na piłkarskim boisku walczyli w turnieju Euroasmus and Friend Cup 2014. Niewątpliwie ta edycja, ze względu na wyjątkowe pogodowe warunki na pewno przejdzie do historii!

Zwycięzcy Eurasmus Cup 2014 Foto: mat. prasoweNieustannie padający deszcz nie przeszkodził zdeterminowanym zawodnikom walczyć o zwycięstwo i okazały puchar. Na starcie stawiło się 10 zgłoszonych drużyn (Chorwacja, Egipt, Francja, Gruzja, Hiszpania, Norwegia, Polska, Portugalia, Turcja oraz Wielka Brytania). Co prawda potężne wieczorne opady w dniu poprzedzającym turniej wywołały dyskusję na facebookowym wydarzeniu, jednak wszyscy wspólnym głosem zadeklarowali chęć gry niezależnie od warunków.

Te z godziny na godzinę były coraz trudniejsze, a na boisku pojawiały się kolejne kałuże wody. Po 10 rozegranych spotkaniach Organizatorzy zwołali zebranie kapitanów wszystkich drużyn, na którym zaproponowano przesunięcie pozostałej części gier na inny termin. Decyzja zapadła, aby mimo wszystko dokończyć turniej.

Triumf w tegorocznej edycji był zwycięstwem nie tylko z przeciwnikami, ale również z samym sobą. Najlepsi w tym względzie okazali się studenci reprezentujący drużynę Norwegii, pokonując w finałowym meczu Hiszpanów 1:0. Brązowe medale odebrali Chorwaci pokonując w serii rzutów karnych Polaków 5:3 (w regulaminowym czasie padł remis 2:2). Nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju trafiła w ręce kapitana Chorwatów – Duje Radovcica, a najlepszym bramkarzem wybrano Bartosza Tokarskiego z Polski.

Mamy nadzieję, że pogoda również i w kolejnych latach o zwycięstwie zadecydują wyłącznie piłkarskie umiejętności.

Turniej rozegrano 28 maja 2014 w Ośrodku Przywodnym Rataje

Euroasmus Cup w strugach deszczu Foto: mat. prasowe

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz