Sport

EURO po raz drugi w Poznaniu!

Euroasmus 2012 Puchar z czekolady  Foto: Urzad Miasta

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się w Poznaniu piłkarskie EURO! Studiujący w Poznaniu żacy z całego świata wybiegną na boisko, aby zmierzyć się w walce o triumf w drugiej edycji międzynarodowego turnieju piłkarskiego dla studentów pod nazwą Euroasmus and Friends Cup 2013. Nagrody ma szansę otrzymać zwycięzca ale także….najlepiej ubrany zespół!

Euroasmus 2012 Puchar z czekolady Foto: Urzad MiastaDo zawodów zgłosiło się blisko 100 zawodników z kilkunastu krajów, którzy reprezentować będą narodowe i międzynarodowe drużyny. Podczas losowania 10 drużyn podzielone zostało na 2 grupy.

W wyniku losowania w grupie A zagrają ze sobą: Niemcy, Jamajka, Portugalia, Szwajcaria oraz międzynarodowy zespół rezydentów Domu Studenckiego nr 1 na Politechnice Poznańskiej, w grupie B natomiast los skojarzył ze sobą: Hiszpanię, Gruzję, Turcję, międzynarodową reprezentację Domu Studenckiego Jowita na UAM oraz ubiegłorocznych triumfatorów – reprezentację Polski.

Zwycięzcy półfinałów, do których awansują 2 najlepsze drużyny z obu grup, zmierzą się w wielkim finale, w którym powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Poznania, pokonani zagrają w meczu o 3. miejsce.

Pierwsze 3 zespoły nagrodzone zostaną pamiątkowymi medalami, dodatkowo organizatorzy przyznają wyróżnienia indywidualne dla najlepszego bramkarza i zawodnika turnieju, a także wyróżnią najlepiej ubrany zespół. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkową koszulkę turniejową.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania i spędzenia wspólnie całego dnia, turniej przybierze bowiem charakter międzynarodowego studenckiego pikniku integracyjnego, z różnymi atrakcjami m.in. grillem, w szczególności zaś zapraszają na uroczystą inaugurację o godz. 12:00 oraz mecze finałowe, które rozpoczną się o 20:00, a zwieńczone zostaną ceremonią zamknięcia zawodów.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 w Ośrodku Przywodnym Rataje na os. Piastowskim 106A.

Euroasmus and friends cup 2013 - harmonogram

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz