Sport

Weekend z piłką wodną w Termach

KS Alstal Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin - Termy Maltańskie 9.02.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W najbliższy weekend zapraszamy na rozgrywki piłki wodnej. W 9 rundzie Mistrzostw Polski Seniorów Alstal Waterpolo Poznań zmierzy się na Termach Maltańskich z najlepszym zespołem tegorocznego sezonu – drużyną ŁSTW Uniwersytet Łódzki.

Na sobotni mecz poznańscy waterpoliści zapraszają kibiców na godz. 14:30, natomiast niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 8:45. Będzie to dwumecz w ramach 9 rundy Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. Podczas spotkań rozgrywanych na basenie sportowym Term Maltańskich ich przeciwnikiem będzie tym razem najlepsza drużyna ligi – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Poznańscy waterpoliści zajmują w tabeli ligowej medalowe 3 miejsce, natomiast zawodnicy z Łodzi od początku rozgrywek są nieprzerwanie na pierwszej pozycji.

Najbliższy dwumecz będzie dla naszej drużyny dużym wyzwaniem. Na własnym basenie zmierzymy się z najmocniejszym zespołem tegorocznego sezonu. Kontuzje wykluczyły niestety z gry trzech naszych zawodników, ale nawet w osłabionym składzie zamierzamy powalczyć o zwycięstwo. – mówi Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu.

Skład drużyny na spotkania 8-9 czerwca br.: zawodnicy – Paweł Domagała, Tomasz Cichy (bramkarze), Artur Wróbel, Piotr Cichy, Dawid Sompolski, Dawid Łuc, Michał Zawadzki, Tomasz Różycki (kapitan), Paweł Wielogórski oraz Jacek Maciąg (trener) i Andrzej Wróbel (kierownik).

W ostatni weekend, po raz pierwszy w historii poznańskiej drużyny piłki wodnej, jeden z jej zawodników został powołany do reprezentacji Polski seniorów. Najmłodszy gracz ALSTAL Waterpolo Poznań, Dawid Łuc wziął udział w rozgrywanym w Wilnie Międzynarodowym Turnieju Krajów Bałtyckich i zdobył dla polskiej drużyny łącznie 6 goli. Nasza reprezentacja w rundzie eliminacyjnej wygrała wszystkie trzy mecze i uległa dopiero w finale 8:10 drużynie z Litwy.

Od września br. KS Waterpolo Poznań rozpoczyna profesjonalnie szkolenie dzieci i młodzieży we współpracy ze Szkołą Pływania Termy Maltańskie & Fregata Swimming. Treningi kolejnego pokolenia poznańskich waterpolistów będą odbywały się w Poznaniu na basenie sportowym Term Maltańskich.

KS Alstal Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin - Termy Maltańskie 9.02.2013 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz