K U L T U R A

Etno w centrum i na targach

Ethno Port Poznań 2011  Foto: Maciej Kaczyński

Międzynarodowe Targi Muzyki Etnicznej WOMEX to największa tego typu impreza na świecie. Organizatorzy tego wydarzenia od dziś goszczą w naszym mieście. To efekt wpisania Poznania i MTP na short listę prestiżowego wydarzenia, w ramach której jako miejsce jego organizacji w latach 2015-2017 rozważanych jest 9 europejskich destynacji, w tym Poznań!

W harmonogramie wizyty przewidziano także udział w rozpoczynającym się dziś festiwalu Ethno Port Poznań.

Ethno Port Poznań 2011 Foto: Maciej Kaczyński

Targi WOMEX to miejsce, w którym można posłuchać zespołów muzycznych z całego świata, wziąć udział w wykładach poświęconych zagadnieniom promocji, pozyskiwaniu funduszy i sprzedaży muzyki oraz nawiązać kontakty biznesowe skutkujące organizacją tras koncertowych. Każdorazowo targom towarzyszy ponad 700 wydarzeń kulturalnych, projekcji filmowych i nocnych koncertów, na których można poznać przyszłe gwiazdy muzyki rozrywkowej.

Osiemnaście dotychczasowych edycji targów muzycznych odbyło się w tak ciekawych lokalizacjach jak: Berlin, Kopenhaga, Marsylia, Sztokholm czy Bruksela. Każdorazowo pięciodniowe wydarzenie gromadziło ponad 2 200 profesjonalistów i ponad 1 000 firm związanych z branżą muzyczną z 90 krajów. Targi rocznie odwiedza blisko 350 krajowych i zagranicznych dziennikarzy. Najbliższa 19. edycja wydarzenia odbędzie się w stolicy Walli – Cardiff w październiku br.

Starania Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznania o pozyskanie wyjątkowego muzycznego wydarzenia trwają od 2012 roku. Awans na short listę WOMEXU obok tak znamienitych destynacji jak Barcelona czy Wiedeń to dla MTP duży zaszczyt i wyróżnienie. Oznacza bowiem, że nowo otwarta sala widowiskowo-koncertowa Poznań Congress Center, doświadczeniew organizacji wydarzeń o międzynarodowym charakterze oraz koncertów uznanych gwiazd, czynią nas znaczącym graczem na międzynarodowym rynku przemysłu spotkań.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz