K U L T U R A

XII Przegląd Chórów Kościelnych Archidiecezji Poznańskiej

III Poznańskie Koledowanie - Poznański Chór Katedralny  Foto: Caterina Zalewska

III Poznańskie Koledowanie - Poznański Chór Katedralny Foto: Caterina ZalewskaZapraszamy na Przegląd Chórów Kościelnych Archidiecezji Poznańskiej. Podczas koncertu, który odbędzie się w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy na Dębcu, wystąpi aż 13 zespołów.

Organizatorem tego wydarzenia jest poznański oddział Federacji Caecilianum, która w całym kraju zrzesza chóry kościelne.

Naszym głównym celem jest integracja środowiska chórów kościelnych działających na terenie Archidiecezji Poznańskiej – wyjaśniają organizatorzy – wspólne koncerty, przeglądy i spotkania towarzyskie, wymiana repertuaru i tworzenie wspólnej biblioteki muzycznej, dzielenie się doświadczeniem, informacje o imprezach muzycznych w kraju i zagranicą, to tylko niektóre cele naszej działalności.

Coroczny przegląd chórów w formie koncertowej prezentacji zespołów na stałe już wpisał się w kalendarium wydarzeń kulturalnych.

XII Przegląd Chórów Kościelnych Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie się w kościele pod wezwaniem  Świętej Trójcy (ul. 28 Czerwca 1956 nr 295) w niedzielę 9 czerwca o godzinie 16:00.

Pełny program Przeglądu znajdziesz tutaj.

Chór Maria Victoria Foto: caecilianum

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz