K U L T U R A

Ethno Eko festiwal

Ethnoport - scena przed CK Zamek  Foto: TD

Festiwalowy ekoklimat Ethnoportu przyciąga całe rodziny, dzieciaki i rodzicie słuchają muzyki, siedząc lub tańcząc na zielonej trawie. Festiwal to nie tylko world music na światowym poziomie, to także społecznie odpowiedzialne podejście do tworzenia udogodnień dla niepełnosprawnych, tak by w jak największym stopniu zapewnić wszystkim równy dostęp do kultury.

Starannie dobrano nie tylko repertuar, ale także ofertę handlową na festiwalowych stoiskach. Jest wegetariańska żywność, odzież wykonywana ręcznie albo z ekologicznych materiałów.

Na trawie ułożonej przed sceną Centrum Kultury Zamek tańczą małe dzieci, rodzice podrygują w rytm muzyki, jest rodzinnie i przyjaźnie. Choć Zamek to zabytkowy budynek, w którym nie zawsze możliwe jest pełne dostosowanie architektury do potrzeb osób niepełnosprawnych, to organizatorzy starają się w jak największym stopniu zapewnić wszystkim dostęp do kultury.

Przygotowany został m.in. odrębny sektor dla osób z niepełnosprawnościami, a także odpowiednio dostosowane toalety z wyznaczoną ścieżką dojazdu.

Podczas koncertów na scenie na trawie są wyznaczone oznakowane miejsce dla osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem.Także w Sali Wielkiej przygotowano specjalną platformę. Co także bardzo ważne, opiekunowie otrzymują bezpłatne bilety.  Nad całością czuwają wolontariusze. Pomyślano także o tłumaczu posługującym się językiem migowym.

Koncerty Ethnoportu rozpoczynają się dziś o 16:00 i potrwają do północy. Szczegółowy program na stronie festiwalu.

Ethnoport koncert w Sali Wielkiej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz