K U L T U R A

Festiwal Animator i warsztaty

Dużymi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi kolejny Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator. Towarzyszyć mu będą warsztaty, na które już dziś rozpoczynają się zapisy.

W ciągu 7 festiwalowych dni publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wydarzeniach, prezentujących kilkaset produkcji z całego świata – zapowiadają organizatorzy – znajdziemy wśród nich zarówno filmy awangardowe, jak i mainstreamowe, zrealizowane we wszystkich technikach animacji, do Poznania przyjadą animatorzy i animatorki oraz ludzie związani ze światem filmu animowanego.

Podczas Festiwalu będziemy mogli zobaczyć nie tylko retrospektywy uznanych mistrzów i mistrzyń animacji. Będą także pokazy filmowe z muzyką na żywo, warsztaty i wykłady. Najważniejszym jednak będzie Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, czyli przegląd aktualnych trendów w animacji i najnowszych produkcji ze świata.

W tym roku festiwal odbędzie się od 10 do 16 lipca, ale już od 7 lipca widzowie będą mieli szansę obejrzeć filmy, które nie przeszły selekcji konkursowej i wybrać jeden z nich, który z dziką kartą stanie do filmowej rywalizacji o Złotego Pegaza – podkreślają organizatorzy.

Jedne z warsztatów, które poprowadzi Krzysztof Rusinek (Alchemiq Studio), zatytułowane będą Animacja 3D w grach, filmie, reklamie. Szybko rozwijający się rynek gier komputerowych i mobilnych pozwala animatorom na zdobycie nowych doświadczeń i możliwości rozwoju. Darmowe silniki do gier, mnogość materiałów edukacyjnych i wielkie budżety na produkcję pozwalają na stworzenie szczególnej płaszczyzny ekspresji.

Współczesne narzędzia animatora to wiedza i kreacja, przełożone na najnowsze narzędzia cyfrowe, zdumiewające jest, jak wiele pięknych rzeczy można zrobić w zaciszu domu i “wnętrzu” swojego komputera – dodają organizatorzy warsztatów – wystarczy tylko zacząć. uczestnikom czterodniowych warsztatów chcemy przybliżyć potencjał i możliwości animacji 3d oraz ich zastosowanie w grach.

Podczas warsztatów jego uczestnicy omówią możliwości, wspaniałą interdyscyplinarność tej sztuki, jej złożoność oraz zalety. Spotkania odbywać się będą w School of Form od 13 do 15 lipca w godzinach 11:00 – 15:00.

Lista wszystkich warsztatów jest długa i bardzo bogata:

Naśladując Maxa Fleischera – warsztaty teledysków – Yach Paszkiewicz
Galeria OKO/UCHO
10-13.07.2015, g. 11:00 – 16:00

Biuro snów zagubionych – warsztaty peep boxów – Elżbieta Jeznach
Arkadia (2. piętro)
Termin: 11-13.07.2015, g. 11:00 – 15:00

Od idei do storyboardu – warsztaty – Damien O’Connor
Klub Festiwalowy
Termin: 11-12.07.2015, g. 11:00 – 15:00

Pisanie o animacji – warsztaty – Adriana Prodeus
Arkadia, 2. piętro
Terminy: 14-16.07.2015, g. 11:00 – 15:00

Zapisy na warsztaty ruszają w poniedziałek (15.06) rano na stronie internetowej Festiwalukliknij tutaj.

8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz