K U L T U R A

ESKULAP – ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA

eskulap_male_logo  Foto:

O zamknięciu klubu Eskulap donosi dzisiejszy Głos Wielkopolski. Wczorajszy koncert grupy KAT musiał zostać przeniesiony na Dziedziniec Masztalarni. Upadłość wynajmującej go od Uniwersytetu Medycznego spółki MCA Restaurants sprawiła, że klub zajął syndyk masy upadłościowej i zamknął na co najmniej dwa tygodnie – donosi Głos.

eskulap_male_logo

Złożyliśmy w sądzie wniosek o upadłość spółki, zatem po jej ogłoszeniu spodziewałem się, że do Eskulapa wejdzie syndyk – przyznaje cytowany przez gazetę Jan Babczyszyn, właściciel MCA Restaurants. Zdaniem autora tekstu długi spółki sięgają 1.000.000,00 złotych. Zadłużona spółka prowadziła także restauracje W-Z i Nalewkę, a także Wagę Miejską.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że spółka wpadła w tarapaty właśnie za sprawą Muzycznej Wagi – mówi w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Jan Babczyszyn – zainwestowaliśmy w nią wiele, ale po skróceniu terminu wynajmu te pieniądze przepadły.

Jak donosi Głos Wielkopolski postanowienie o upadłości zostało wydane 6 października. Podobno o kłopotach spółki mówiło się już wcześniej. Organizatorzy koncertów mówili nieoficjalnie dziennikarzowi gazety, że za wynajem klubu rozliczali się z właścicielami spółki z ręki do ręki i bez umowy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz