Sport

Energia w centrum miasta

ćwiczenia  Foto: sxc.hu / Belovodchenko Anton

ćwiczenia Foto: sxc.hu / Belovodchenko AntonW ramach projektu „Energia w centrum miasta” w najbliższą niedzielę odbędą się przygotowanie do bicia rekordu Guinessa w zumbie. Start o godzinie 11:00

Pomysłodawcą jest Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wraz z Galerią MM zapraszają do aktywnego spędzania czasu wolnego i wspólnego uprawiania sportu w centrum miasta. Zumba to popularne połączenie aerobiku z tańcem latynoamerykańskim. Jest doskonała dla ludzi w każdym wieku i o każdym stopniu sprawności fizycznej. Lekcja zumby będzie bezpłatna i otwarta dla publiczności. Celem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim nakłonienie do ruchu i zabawy.

Promujemy wśród mieszkańców naszego miasta model zdrowego trybu życia, bazujący przede wszystkim na aktywności fizycznej i obejmujący najpopularniejsze ostatnio formy fitness takie, jak zumba, spinning czy joga – mówi Piotr Bakiera, AZSu. Organizatorom zależy na popularyzacji sportu i spędzania wolnego czasu aktywnie, również w centrum miasta. Umożliwiamy początkującym zapoznanie się z tematyką sportu podczas odbywających się sesji nauki poszczególnych dyscyplin. Dajemy tym samym propozycję miłej odmiany spędzenia weekendowego czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi – dodaje.

W ramach projektu „Energia w centrum miasta” odbędą się w kolejnych miesiącach także zajęcia spinningu, wspinaczki, salsy czy też Tai Chi.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz