Energetyk: Przepiękne 3:0

Enea Energetyk Poznań - Częstochowianka Częstochowa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W 12. kolejce I Ligi Kobiet Enea Energetyk Poznań pokonał Częstochowianką Częstochowa 3:0 (25:13, 25:23, 25:18). MVP spotkania została Emilia Oktaba.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Przy 3:3 na zagrywkę wchodzi Izabela Klekot i zdobywa 3 punkty. Częstochowianka szybko niweluje stratę, ale poznanianki twardo stawiają warunki i kontrolują przebieg spotkania. Przy stanie 9:5 Andrzej Stelmach prosi o czas dla swojego zespołu. Dobrze wykorzystane sytuacyjne piłki i przewaga poznanianek rośnie. Po zdobyciu sześciu punktów Weronika Fojucik schodzi z pola zagrywki przy stanie 12:6. Świetna gra blokiem gospodyń i przy stanie 15:7 o kolejny czas prosi trener częstochowianek. Gościom udało się zdobyć kilka punktów, jednak nie były w stanie nawiązać walki o tego seta.

Do drugiej partii zawodniczki z Częstochowy wyszły bardzo skoncentrowane. Walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 18:17 trener Marcin Patyk zdecydował się na wzięcie czasu. Przez chwilę gościom udało się chwilę prowadzić. Ale poznanianki szybko wyjaśniły sytuację.

Trzeci set rozpoczął się od wyraźnego prowadzenia energetyczek. Częstochowiankom udało się nieco zniwelować stratę. Jednak zabrakło im już pary, żeby zawalczyć o kolejne punkty.

Jest 3:0 za 3 punkty. Super, że kończymy ostatnie spotkaniem w tym roku trzema punktami. Teraz mamy króciutką przerwę świąteczną i noworoczną ale cały czas jesteśmy w cyklu treningowym. 8 stycznia będziemy grać w Nowym Dworze Mazowieckim, a dzień później u siebie z Snapajdą Jarosław. – mówił Marcin Patyk, trener Enea Energetyka Poznań.

Enea Energetyk Poznań – Częstochowianka Częstochowa  3:0 ( 25:13, 25:23, 25:18 )
MVP: Emilia Oktaba