Sport

Energetyczne przygotowania

Trening Enea Energetyka Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Nowy sezon, wiele zmian, nie tylko w składzie zespołu Enei Energetyka Poznań. Oprócz przebudowy zespołu w nowym sezonie, który rozpocznie się pod koniec września , klub rozgrywać będzie swoje domowe mecze na Chwiałce w Hali B, a nie jak w ubiegłym sezonie w City Zen.

Po przerwie Energetyk Girls wróciły do treningów. Pierwszy mecz odbędzie się w Poznaniu z Astorią Płomień Sosnowiec. Spotkanie zaplanowane jest na 26 września 2020.

Mamy bardzo zdolne dziewczyny, dlatego stawiamy sobie wysokie cele. Chcemy walczyć o pierwszą czwórkę. Rozgrywki zostały tak skonstruowane, że do fazy play-off awansują cztery pierwsze zespoły, a nas interesuje właśnie gra w play-offach. Nie chcę porównywać, czy drużyna jest mocniejsza, czy słabsza od tej z poprzedniego sezonu. Było sporo zmian u nas, ale także w pozostałych zespołach wiele się zmieniło. Dużo siatkarek z 1. ligi przeszło na najwyższy poziom rozgrywek, mam więc nadzieję, że nasza liga będzie teraz bardziej wyrównana. Mamy sporo czasu na przygotowania, rozegramy kilka meczów kontrolnych i liczę, że będziemy dobrze przygotowani do sezonu – mówił przed treningiem Marcin Patyk, pierwszy trener Enei Energetyka Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz