K U L T U R A

ENEMEF: Noc Nominacji 2016

Na oscarową noc czeka z niecierpliwością cały filmowy świat. Zaledwie dwa dni przed tym wydarzeniem będziemy mogli zobaczyć podczas nocnego maratonu filmowego cztery filmy, które są nominowane do tej prestiżowej nagrody. Wśród nich znalazły się aż trzy nowości! Mamy dla was podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

ENEMEF: Noc Nominacji to już coroczna tradycja, a tym razem będzie można obejrzeć filmy, które mają największe szanse na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii – mówi Anna Winsz, która współorganizuje nocne maratony filmowe – jedna noc, cztery wybitne filmy i aż 19 nominacji!

Podczas nocy z piątku na sobotę zobaczymy premierowo klimatyczny i trzymający w napięciu Pokój, przedpremierowo piękny film o zakazanej miłości Carol, oraz zaledwie tydzień po premierze wzruszający i autentyczny Brooklyn. W repertuarze znalazł się także najnowszy film Stevena Spielberga Most szpiegów.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 27,00 do 36,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Nominacji 2016 zapraszamy do Multikina Malta i Multikina Stary Browar w piątek 26 lutego od godziny 22:00.

Carol

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Pokój

Pokój – (film wchodzi do kin 26 lutego) – ekranizacja bestsellerowej, przetłumaczonej na kilkadziesiąt języków powieści Emmy Donoghue. Film zdobył 4 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film. Jack ma 5 lat. Całe swoje dotychczasowe życie spędził wraz z matką w niewielkim pokoju, który stanowi dla niego cały świat. Dopiero po pięciu latach chłopiec dowiaduje się od matki, że poza tymi czterema ścianami istnieje coś więcej, że jest jakaś inna rzeczywistość. Kobieta postanawia zawalczyć o wolność i uwolnić ich od Wielkiego Nicka, który izoluje ich od zewnętrznego świata. Okazuje się, że wbrew pozorom największą trudnością jest nie samo wyzwolenie, ale uczenie się na nowo życia. To klimatyczna, trzymająca w napięciu i budząca ogromne emocje opowieść o sile woli i przetrwania oraz bezgranicznej miłości.

Carol – (film wchodzi do kin 4 marca) – film został okrzyknięty przez “The Guardian” najpiękniejszym filmem o miłości ostatnich lat. Ma już na koncie 10 nagród filmowych i ponad 50 nominacji, w tym 6 do Oscara. Akcja filmu rozgrywa się w Nowy Jorku w latach 50-tych minionego wieku. Therese (Rooney Mara) ma 19 lat, marzy o tym, aby zostać fotografką, a obecnie pracuje w luksusowym domu towarowym. Carol (Cate Blanchett) jest dojrzałą, dobrze sytuowaną mężatką w związku pozbawionym miłości, która boi się zmian i utraty tego, co ma. Kobiety pochodzą z dwóch różnych światów, a jednak gdy się poznają łączy je ogromne uczucie, które odmieni ich życie na zawsze. Niezwykle stylowy film dopracowany w każdym szczególe i z fenomenalną grą aktorską głównych bohaterek, który zabiera widza w podróż do eleganckiego świata minionej epoki.

Carol

Brooklyn – film jest adaptacją bestsellerowej powieści jednego z najważniejszych irlandzkich pisarzy Comla Toibina i został już doceniony przez wielu krytyków filmowych. Ma na swoim koncie m. in. nagrodę BAFTA oraz 3 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film. Lata 50-te XX w. Ellis Lacey jest młodą Irlandką, która nie czuje się spełniona mieszkając w małej, nadmorskiej mieścinie. Podejmuje odważną jak na tamte czasy decyzję i zostawiając przyjaciół oraz rodzinę wyrusza do Nowego Jorku z nadzieją na nowe, lepsze życie. Wkrótce zakochuje się, co pomaga jej zapomnieć o tęsknocie za domem. Szczęście i beztroska jednak nie trwają długo i dziewczyna musi dokonać trudnego wyboru między amerykańskim życiem a powrotem do ojczyzny i rodziny. Niezwykle autentyczna historia o miłości, rozstaniu, tęsknocie i trudnych wyborach, która pochłania, wzrusza i bawi świetnym humorem.

Most szpiegów – najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów – Stevena Spielberga! “Most szpiegów” otrzymał 6 nominacji do Oscarów, w tym również w kategorii: najlepszy film. Film jest inspirowany autentycznymi wydarzeniami. Akcja rozgrywa się w okresie Zimnej wojny – w latach 50-tych XX wieku. Amerykański adwokat James Donovan zostaje wysłany przez CIA do ZSRR, aby podjął negocjacje w sprawie uwolnienia przetrzymywanego tam pilota wojskowego. Misja ta nie tylko jest niebezpieczna, ale również sprawia, że Donovan staje się wrogiem amerykańskiej opinii publicznej. Trzymająca w napięciu i wciągająca fabuła, doskonała realizacja i świetna obsada czynią ten film prawdziwą ucztą dla kinomana.

Most szpiegów

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz