K U L T U R A

ENEMEF: Maraton Grozy

Najbliższy Nocny Maraton Filmowy (ENEMEF) to prawdziwa gratka dla miłośników kina grozy. Zobaczymy jedną premierę, ale też aż trzy filmy, które nie będą wyświetlane w kinach. Będzie to zatem jedyna taka okazja, której nie powinniśmy przegapić.

ENEMEF: Maraton Grozy to ekscytujące rozpoczęcie wakacji specjalnie dla fanów mocnych wrażeń i kina z dreszczykiem! – przekonuje Anna Winsz, która współorganizuje Nocne Maratony Filmowe – tej wyjątkowej nocy na ekranie pojawią się cztery nowe, przerażające filmy.

Premierowo zobaczymy Dziedzictwo. Hereditary. Dodatkowo, w ramach pokazu specjalnego, aż 3 filmy, które nie są dostępne na regularnych, kinowych seansach. Zajrzymy zatem do nawiedzonych posiadłości, zanurzymy się w morskiej otchłani, gdzie staniwmy oko w oko z czyhającymi na ludzkie życie żarłocznymi rekinami, a także będziemy świadkami krwawej jatki na pustynnym odludziu.

W ciągłym napięciu i ciężkiej atmosferze pełnej nagłych zwrotów akcji towarzyszyć widzom będą niepewność i strach – dodaje Anna Winsz.

Zobaczymy oprócz wspomnianej już premiery obrazu Dziedzictwo. Hereditary także filmy Zemsta, Podwodna pułapka oraz Delirium. ENEMEF: Maraton Grozy rozpocznie się w piątek 22 czerwca o 22:00.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 28,00 do 39,00 zł. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Oto pytanie konkursowe:

W filmie Dziedzictwo. Hereditary gra m. in. Toni Collette. Aktorka ta wystąpiła też u boku Bruce’a Willis’a i Haleya Joela Osmenta w trzymającym w napięciu horrorze. Jaki jest jego tytuł?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl do środy (20.06) do godziny 19:00. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Dziedzictwo. Hereditary – najnowsze, przerażające dzieło producenta “Czarownicy” i “Split”, okrzyknięte arcydziełem współczesnego horroru. Pogrążona w żałobie rodzina zmarłej Ellen Graham doświadcza niewytłumaczalnych i budzących niepokój zdarzeń, które z czasem przybierają coraz bardziej tragiczny obrót. Okazuje się, że nad Grahamami ciąży mroczne dziedzictwo. Jakie tajemnice skrywała Helen i czy jej rodzinie uda się odzyskać spokój? To dwie porażające grozą i zapierające dech godziny, po których trudno wrócić do siebie.

Zemsta – to jedna z najbardziej udanych wariacji gatunku zwanego “revenge movies”, jaka powstała w ostatnich latach. Jen jest typową blondwłosą pięknością. Przystojny i zamożny Richard zabiera ją na upojny wyjazd do luksusowego domu na pustynnym odludziu. Niespodziewanie mężczyznę odwiedzają tam jego koledzy, którzy nie panują nad swoimi żądzami i w efekcie bezbronna kobieta pada ich ofiarą. Wpadają w panikę i próbują pozbyć się Jen, jednak ta nie poddaje się bez walki i stopniowo przybiera brutalne i żądne zemsty oblicze. Wbijająca w fotel, pełna nagłych zwrotów akcji, krwawa jatka rozgrywająca się w pustynnej scenerii, przywodzącej na myśl najnowszą część “Mad Maxa”.

Podwodna pułapka – kolejny film producentów filmu “183 metry strachu”, który odniósł gigantyczny sukces. Kate i Lisa spędzają beztroskie wakacje w Meksyku, gdzie pragną zacieśnić siostrzane więzi. Decydują się na przygodę życia i zanurzają się w specjalnej klatce pod powierzchnię oceanicznych wód, by podziwiać bogactwo tamtejszej fauny i flory. Ekscytujące doświadczenie zamienia się w koszmar w chwili, gdy lina łącząca klatkę z łodzią pęka i dziewczyny zostają uwięzione 47 metrów pod wodą. Są zdane tylko na siebie, mają zapas tlenu jedynie na godzinę, a wokół krążą wygłodniałe rekiny… Świetnie zrealizowany, klimatyczny i trzymający w napięciu oraz poczuciu nieustannego zagrożenia przez cały seans.

Delirium – wciągający i przerażający film z pogranicza thrillera i horroru. Główny bohater niedawno został zwolniony z zakładu dla psychicznie chorych. W odziedziczonej po rodzicach rezydencji dochodzi do dziwnych, niewytłumaczalnych zdarzeń, które wskazują na to, że posiadłość jest nawiedzona. Czy na pewno? Czy to, co widzi jest prawdą, czy jedynie wytworem wyobraźni? Utrzymany w psychotycznej atmosferze, pełen niedopowiedzeń i przyprawiający o dreszcze.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz