Sport

Enea Energetyk – z piekła do nieba

Enea Energetyk Poznań - UJ-CM 7R Solna Wieliczka  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

14. kolejka I Ligi Kobiet przyniosła zacięty pojedynek pomiędzy Eneą Energetykiem Poznań, a UJ CM 7r Solną Wieliczka.

Początek meczu nie zwiastował takiego spotkania. Przy 2:2 na zagrywkę wchodzi Joanna Ciesielczyk i przy 2:6 trener Marcin Patyk jest zmuszony wziąć czas. Poznanianki w niekorzystnym ustawieniu zatrzymały się i Solna buduje coraz większą przewagę. Przy 2:9 trener Patyk dokonuje podwójnej zmiany. Schodzą Paulina Reiter i Martyna Gorzkiewicz, a na boisku meldują się Martyna Pisarska i Malwina Stachowiak. Pierwszy serw jeszcze nie daje przełamania i poznanianki przegrywają 2:10. W polu zagrywki melduje się Malwina Stachowiak. Przy pierwszym serwie kłopoty z odebraniem mają przyjezdne, a przy drugim wprowadzeniu piłki do gry niewiele myli się Malwina i piłka trafia poza boisko. Jest 4:11 i następuje zmiana powrotna. Do gry wracają Paulina Reiter i Martyna Gorzkiewicz. W polu zagrywki melduje się Agata Plaga, która bezlitośnie wykorzystała słabe punkty Wieliczki. Przy 8:11 trener Litwin zmuszony jest wziąć czas dla swojego zespołu. Nie zmieniło to obrazu meczu. poznanianki nadal goniły wynik. I przy 12:12 przyjezdne przejęły serw. Poznanianki nie odpuszczały i odskoczyły na 3 punkty zawodniczkom Solnej. Mecz mógłby się skończyć taką przewagą poznanianek, jednak przejezdne nie składały broni i doprowadziły do remisu 21:21. O czas zdecydował się poprosić Marcin Patyk. Mecz nadal był wyrównany. Przy 23:22 drugą przerwę na życzenie wykorzystuje trener Ryszard Litwin.Jako pierwsze zakończyć spotkanie mogą energetyczne, jednak po ataku piłka ląduje w aut i gramy na przewagi.Potrzebnych było czterech setboli, żeby skończyć tą partię spotkania.

Druga partia odbywała się już pod dyktando poznanianek. W trzecim energetycznie nie dały żadnych szans na rozwinięcie skrzydeł zawodniczkom z Solnej.

Po 14. rozegranych kolejkach Enea Energetyk Poznań zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Enea Energetyk Poznań – UJ CM 7r Solna Wieliczka 3:0 (28:26, 25:22, 25:12)

MVP: Julita Rafałko

Tym razem mecz będzie szybciej. W środę 12 stycznia w Poznaniu w hali UAM przy ulicy Zagajnikowej spotkamy się z zespołem GKS “Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca

Głównym sponsorem pierwszoligowe zespołu jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 1 ligi siatkówki kobiet klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania – oraz współpracy partnerów: Catering dietetyczny Żryj Zdrowo oraz Fabryka Formy.

Patronat medialny nad klubem sprawuje również lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz