Sport

Enea Energetyk Poznań powalczy o piąte miejsce 1 Ligi Kobiet na turnieju w Opolu

PlayOff: Enea Energetyk Poznań - Joker Mekro Świecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W najbliższy weekend siatkarski Enea Energetyk Poznań rozegrają turniej w Opolu, który zadecyduje o miejscach 5-8 w obecnym sezonie 1 Ligi Siatkówki Kobiet. Poznanianki w pierwszym meczu zagrają z AZS Politechniką Śląską w Gliwicach, natomiast w drugiej parze zmierzą się drużyny z Wieliczki oraz Opola.

Podopieczne trenera Marcina Patyka powalczą o piąte miejsce na zakończenie tegorocznego sezonu 2018/2019. Na prośbę wszystkich czterech klubów rywalizujących w tej części rozgrywek, Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował o zmianie systemu gier. W miejscu kilku wyjazdowych i domowych spotkań wszystkie drużyny zagrają podczas jednej imprezy organizowanej w Opolu w najbliższy weekend, która zdecyduje o kolejności poszczególnych ekip w obecnym sezonie 1 Ligi Siatkówki Kobiet.

Zmagania otworzy sobotnia potyczka 7R Solna Wieliczka z gospodyniami zawodów UNI Opole. W drugim meczu dnia siatkarki Enea Energetyk Poznań zmierzą się z akademiczkami z Gliwic. W rundzie zasadniczej rozgrywek ligowych podopieczne duetu Wojciech i Krzysztof Czapla uplasowały się na 8 miejscu z bilansem 11 wygranych i 15 porażek. Czołowymi postaciami w drużynie ze Śląska są siatkarki mające w swoim sportowym życiorysie występy na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Tu szczególne słowa uznania dla liderek AZSu – Magdaleny Kowalczyk (z.d. Wawrzyniak) grającej na pozycji atakującej oraz Sylwii Pelc (środkowa). Rywalizacja poznanianek z drużyną z Gliwic dwukrotnie kończyła się pewnym zwycięstwem #energetykgirls (3:1 oraz 3:0).

Zwycięscy pierwszych spotkań zagrają dzień później między sobą o miejsca 5-6, natomiast przegranym pozostanie rywalizacja o pozycje 7-8 w tegorocznych rozgrywkach.

Harmonogram turnieju
23 marca – sobota:

Mecz H, godzina 17:00: 7R SOLNA Wieliczka – UNI Opole
Mecz G, godzina 19:30: Enea Energetyk Poznań – Klub Środowiskowy AZS Politechniki Śląskiej

24 marca – niedziela:

Godzina 12:00: przegrany meczu H – przegrany meczu G
Godzina 15:00: zwycięzca meczu H – zwycięzca meczu G

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz