Sport

Enea Energetyk podejmuje u siebie 7R Solną Wieliczkę

Enea Energetyk Poznań - Grupa Azoty PWSZ Tarnów  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Najbliższy weekend w Poznaniu to prawdziwa gratka dla wszystkich sympatyków siatkówki. Enea Energetyk Poznań podejmować będzie na własnym parkiecie drużyną 7R Solna Wieliczka w hitowym starciu na szczycie ligowych rozgrywek.

Mecz w Wieliczce stał na wysokim poziomie i mało nam zabrakło, żeby go wygrać, dlatego teraz chcemy się zrewanżować. Czeka nas zatem emocjonujące, pełne walki i determinacji spotkanie – zapewnia Klaudia Świstek, przyjmująca poznańskiej drużyny.

Emocje, które towarzyszyły nam podczas ostatniego starcia w Warszawie powoli opadają, a popularne #energetykgirls koncentrują się na kolejnym starciu i po dłuższej przerwie wracają na parkiet poznańskiej “Chwiałki”. W sobotnim spotkaniu 23 kolejki 1 Ligi Siatkówki Kobiet Enea Energetyk Poznań zmierzy się z 7R Solna Wieliczka. Małopolską ekipę w tym sezonie charakteryzuje bardzo zbilansowana gra w ofensywie, bardzo przyzwoita defensywa oraz zagrywka, na którą poznanianki muszą zwrócić szczególną uwagę. Nie można też przy okazji nie wspomnieć o zbilansowanym składzie personalnym rywalek, dzięki czemu każda z siatkarek wnosi coś pozytywnego w szeregi swojej ekipy. W tabeli podopieczne trenera Ryszarda Litwina zajmują wysoką trzecią lokatę z dorobkiem 48 punktów, na który to rezultat składa się 16 wygranych i 6 porażek. Pierwsze spotkanie między drużynami w tym sezonie było prawdziwym siatkarskim widowiskiem! Po zaciętym, pięciosetowym boju na małopolskim parkiecie, lepsze okazały się gospodynie wygrywając nieznaczenie 3:2, dlatego podopieczne Marcina Patyka zrobię wszystko, żeby w sobotnim meczu się zrewanżować.

Przed nami bardzo ważny mecz. Od kilku dni skrupulatnie się do niego przygotowujemy i damy z siebie wszystko. Mecz w Wieliczce był na wysokim poziomie i mało nam zabrakło, żeby go wygrać, dlatego teraz chcemy się zrewanżować. Zespół z solnego miasta jest przede wszystkim bardzo dobrze poukładany i waleczny. Pierwsza szóstka gra kolejny sezon razem i to widać. Czeka nas zatem emocjonujące, pełne walki i determinacji spotkanie. Liczymy mocno na wsparcie naszych kibiców, ponieważ jak wiemy zespół z Wieliczki przyjedzie zapewne z licznym gronem swoich sympatyków, dlatego pokażmy wspólnie na co nas stać! – mówi Klaudia Świstek, energetyczna przyjmująca Enea Energetyk Poznań.

Sobotni mecz w Poznaniu będzie wyjątkowy nie tylko z uwagi na poziom sportowej rywalizacji, ale również dzięki kilku zmianom organizacyjnym.

Od kilku kolejek mogliśmy zaobserwować zainteresowanie naszymi meczami, które znacznie przekraczało możliwości obiektu, na którym rozgrywamy swoje mecze. Postanowiliśmy wprowadzić rozwiązanie, które wstępnie planowaliśmy na fazę play-off, dlatego już dzisiaj na Hali B POSiR montujemy dodatkowe trybuny dla kibiców, natomiast od kilku dni funkcjonuje w hali nowe oświetlenie. Jeśli dodamy do tego fakt, że mecz z Wieliczką będzie pierwszym spotkaniem z pełnym udziałem naszego nowego Klubu Kibica, możemy być pewni, że emocje sobotniego spotkania długo pozostaną w naszej pamięci – mówi Robert Rakowski, Prezes poznańskiego klubu.

Enea Energetyk Poznań – 7R Solna Wieliczka
Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34
Sobota, 2 lutego, godz. 17:00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz