Sport

Enea AZS w Basket Lidze Kobiet

Enea AZS Poznań - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 59:71 - Pozn  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Enea AZS Poznań - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 59:71 - Poznań 24.03.2018 r,

Enea AZS Poznań po dokładnie przepracowanym okresie przygotowawczym rozpoczyna kolejny sezon w Basket Lidze Kobiet. Młody zespół chce podjąć równą walkę w lidze z doświadczonymi rywalkami. Pierwszy mecz otwarcia sezonu „Akademiczki” rozegrają na własnym parkiecie w sobotę 6 października.

Enea AZS Poznań to jeden z największych i najbardziej z utytułowanych klubów młodzieżowych w Polsce. Obecnie w piramidzie szkoleniowej klubu trenuje blisko 500 zawodniczek z całej Wielkopolski. Poznańskie „Akademiczki” rokrocznie zdobywają medale młodzieżowych Mistrzostw Polski, a wiele z nich reprezentuje nasz kraj w kadrach młodzieżowych.

Utalentowane zawodniczki, dzięki Enei AZS Poznań, od poprzedniego sezonu mają również szanse na dalszy rozwój w Poznaniu. Wielkopolski klub pozwala im zdobywać doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Enea w tym sezonie będzie wielonarodowa. W drużynie zagrają dwie reprezentantki USA, jest zawodniczka z Czarnogóry i z Ukrainy.

Mamy zgrany zespół, który mocno pracuje już od prawie 2 miesięcy, mamy świetną kadrę szkoleniową i stawiamy sobie za cel 7/8 miejsce w tabeli – mówił prezes sekcji koszykówki Paweł Klepka

Po dwóch miesiącach ciężkiej pracy i po kilkunastu meczach sparingowych jesteśmy świetnie przygotowane fizycznie i psychicznie, aby w sobotę rozpocząć sezon. I zapewniam, że w lidze będziemy walczyć z każdym tak samo, niezależnie czy będzie to zespół teoretycznie od nas lepszy czy słabszy – mówi Kinga Demczur, kapitan zespołu.

Pierwszy mecz otwarcia akademiczki mają szczęśliwie na własnym parkiecie w sobotę, 6 października o godzinie 18.00 w Hali Politechniki Poznańskiej w Poznaniu na Piotrowie 4. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie zespół Ślęzy Wrocław. Kolejny w czwartek 11 października na wyjeździe w Bydgoszczy z tamtejszą Atrego Bydgoszcz.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz