K U L T U R A

Ene Due De czyli festiwal kreatywności dla najmłodszych!

Festiwal Kreatywności dla dzieci (4)  Foto: Maciej Zakrzewski / Concordia Design

Interaktywna wystawa z wielkich klocków będąca wielkim placem zabaw i specjale warsztaty projektowe dla najmłodszych będą głównymi atrakcjami kolejnej edycji Fesitwalu Designu i Kreatywności Ene Due, który odbywał się będzie w Concordii Design.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2011 roku i była pierwszym tak szeroko zakrojonym wydarzeniem z obszaru designu zaprojektowanym z myślą o dzieciach i ich potrzebach, o pobudzaniu i rozwijaniu ich kreatywności.Podczas ostatniej edycji w 2016 roku festiwal odwiedziło ponad 2500 dzieci, z czego aż 500 wzięło udział w kreatywnych warsztatach. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest znaczenie nieskrępowanej, twórczej zabawy, na którą dzieci paradoksalnie często mają coraz mniej czasu.

Ene Due De interaktywna wystawa poświęcona konkretnemu tematowi – dzieci mogą ją nie tylko oglądać, ale także, a może przede wszystkim, doświadczać, zmieniać i tworzyć.

Do tej pory najmłodsi tworzyli gry planszowe, własne książki, programowali roboty, gotowali regionalne dania, majsterkowali z swoimi rodzicami, czy uczyli się kaligrafii. Każdego roku na najmłodszych i ich rodziców czeka też kiermasz zabawek, ubrań i gadżetów od młodych, polskich marek.

Głównym elementem tegorocznego festiwalu będzie „Wystawa – Zabawa” Jej projektanci – Jola Starzak i Dawid Strębicki – zaprojektowali ponad dwadzieścia lekkich modułów przypominających kształtem drewniane klocki, którym to dzieci nadadzą finalne znaczenie i funkcję.

Wystawa stanie się polem do eksperymentowania, badania, wymyślania i przestawiania, a gdy dzieci będą zmęczone, również do odpoczynku. Wszystkie elementy wykonane są z przyjaznej dzieciom pianki i można je z sobą dowolnie łączyć.

Stałym punktem na festiwalowej mapie atrakcji jest także strefa nowych technologii. Do dyspozycji małych uczestników festiwalu będą m.in. okulary do odbierana wirtualnej rzeczywistości, interaktywne gry i aplikacje na urządzenia mobilne, programy do projektowania czy roboty. Technologia na festiwalu będzie prawdziwie kosmiczna – dzieci będą mogły korzystać także z mobilnego planetarium i oglądać fascynujące, podniebne światy.

 „Wystawa-Zabawa” , Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, 18-23 września

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Zakrzewski / Concordia Design

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz