Emocjonująca kolejka Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet

Lax-Warriors Września - Poznań Hussars Ladies  Foto: materiały prasowe

Drugi turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet za nami. Tym razem drużynie Poznań Hussars Ladies przyszło zasmakować zarówno zwycięstwa jak i przegranej.

Gospodarzem drugiego turnieju była drużyna z Wrześni. Poznanianki w swoim pierwszym meczu przeciwko AZS Walkirie Katowice dominowały od samego początku spotkania. Walka o każdą piłkę, mądre rozgrywanie posiadania i drużynowa współpraca, także w obronie, zdecydowały o zwycięstwie 12:4.

Drugi mecz przeciwko Lax-Warriors Września okazał się bardzo emocjonujący. Od początku spotkania przewagę zdobyły zawodniczki z Wrześni, prowadząc w pewnym momencie aż pięcioma bramkami. Dodatkowo, z powodu faulu, Poznań Hussars Ladies przez 10 minut grały w jednoosobowym osłabieniu. Mimo to zdążyły odrobić starty, by tuż przed końcem wygrywać jedną bramką. Niestety w końcówce, a dokładnie w ostatniej minucie meczu, to zawodniczki z Wrześni utrzymywały się przy piłce i po 2 bramkach to one mogły się cieszyć z wygranej 13:12.