Stare Miasto

Elephant Door zwyciężył w Think Big

Elephant Door  Foto: materiały prasowe

Wymyślony przez poznaniaków inteligentny system alarmowyElephant Door, inteligentny system zwyciężył w konkursie THINK BIG organizowanym przez UPC Biznes. Dzięki wygranej zdobył nie tylko fundusze na dalszy rozwój urządzenia, ale również zyskał możliwość uczestnictwa w sesjach z mentorami biznesu i twórcami najbardziej rozpoznawalnych polskich marek technologicznych.

Elephant DoorTHINK BIG to konkurs adresowany przedsiębiorców, których projekty wykorzystują nowe technologie i innowacyjne rozwiązania cyfrowe. Celem organizatorów jest wsparcie firm, planujących zagraniczną ekspansję swoich produktów i usług. Laureaci oprócz nagrody pieniężnej mają również możliwość korzystania z wiedzy i doświadczeń ekspertów oraz praktyków biznesu.

Elephant, zwycięzca III edycji THINK BIG, zaimponował jury konkursowemu przemyślaną i odważną strategią rozwoju firmy oraz innowacyjnym zastosowaniem stworzonego przez nich systemu alarmowego.

Chcemy, aby produkt ten był dostępny na całym świeci – mówi Radosław Pallach, CEO firmy Elephant. – Wygrana w konkursie THINK BIG to dla nas niesamowita szansa. Dzięki niej utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nasz produkt jest innowacyjny i dopasowany do aktualnych potrzeb, ale przede wszystkim, że wejście na globalny rynek jest dobrym kierunkiem

Zdaniem organizatorów konkursu właśnie małe firmy są dziś głównymi kreatorami innowacji – zjawiska ważnego dla wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Polska plasuje się dziś w pierwszej piątce najszybciej cyfryzujących się krajów Europy, w czym swój istotny udział mają właśnie nasi mikroprzedsiębiorcy.

Główna nagroda przyznana w ramach THINK BIG to już kolejna wygrana smart alarmu. Wcześniej Elephant Door zdobył uznanie w konkursie Business Mixer organizowanym przez AIP Business Link, a tym samym udał się na podbój słynnej Doliny Krzemowej w USA. W trakcie wizyty w listopadzie 2015 roku w Kalifornii, przedstawiciele firmy spotkali się z potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.

Natomiast w grudniu 2015 Elephant zwyciężył w konkursie ScaleMeGlobal oraz Microsoft Continuum dedykowanym startupom i pomysłodawcom biznesów z globalnym potencjałem. Konkurs został rozstrzygnięty podczas konferencji Startup Summit. W ramach nagrody Elephant bierze udział w rocznym programie akceleracyjnym ufundowanym przez Google Campus.

Jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia lutym ruszyło przygotowanie do jego produkcji. – Obecnie jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie, który pozwoli na uruchomienie sprzedaży naszego smart alarmu w ciągu kilku miesięcy – wyjaśnia Radosław Pallach

Oprócz Polski, Elephant Door ma być dostępny w krajach UE oraz w Stanach Zjednoczonych.

System alarmowy Elephant - powiadomienia o włamaniu w telefonie komórkowym

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz