Suchy Las

Ekstremalne emocje i zmagania na poligonie

Rajd MT Rally  Foto: Gaik Pullstart

Ponad 100 ekip rajdowych, 500 motocykli i off-roadowe trasy na poligonie w Biedrusku, a dla publiczności festyn, wystawa zabytkowych samochodów, koncert rockowy, gry i zabawy, ognisko. Dziś o poranku wyruszyło 3 Spotkanie terenowe w Suchym Lesie!

Rajd MT Rally Foto: Gaik Pullstart

Pozwolenie na wjazd na poligon wystawiło nam Ministerstwo Obrony Narodowej – śmieje się Marzena „Maszka” Kaczmarek, organizatorka imprezy – na oznaczenie tras rajdowych zużyliśmy kilka kilometrów taśmy.

Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w konkurencji na jednej z trzech tras Wyczyn i Extreme – dla samochodów z wyciągarkami mechanicznymi i elektrycznymi. Na niektórych odcinkach wyciągarki przydadzą się na pewno – te z przodu, te z tyłu, a może nawet te na dachach samochodów. Trasa Extreme wymaga naprawdę zaawansowanych umiejętności kierowców i ich pilotów.

Sam rajd to jednak nie wszystko. Offroadowcy zasadzą 100 drzewek na terenie nadleśnictwa sucholeskiego, bo – wbrew obiegowej opinii – las to także ich świat.

Rajd MT Rally Foto: Gaik Pullstart

Głównym punktem Spotkania będzie jednak realizacja marzeń podopiecznych z Fundacji Mam Marzenie i zbiórka pieniędzy na Fundację – mówi „Maszka” – spełniamy nasze marzenia siadając do naszych wozów terenowych, możliwość spełnienia marzeń nieuleczalnie chorych dzieci dzięki naszej jeździe sprawia nam podwójną frajdę.

Dla kibiców off-roadowych zmagań organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Na scenie ustawionej przed Parkiem Technologicznym Nickel zagra zespół rockowy, będą animacje dla dzieci i integracja ekip rajdowych. Będzie można obejrzeć motocykle oraz zabytkowe samochody.

Zapraszamy na 3 Spotkanie Terenowe! Zmagania będą trwały do godziny 19:00, kiedy to ogłoszone zostaną wyniki.

Rajd MT Rally Foto: Gaik Pullstart

Patronem wydarzenia jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i Starostwo sucholeskie. Imprezę organizuje Gaik Pullstart oraz Maszka Team. Drzewka do nasadzeń dostarcza załogom firma EverGreen.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz