Aglomeracja

Dziewczyny na Politechnice zapraszają na Kierunki Wirusoodporne

Sanepid laboratorium  Foto:

Obecna sytuacja zmieniła obraz światowej gospodarki o 180 stopni. Tysiące maturzystów i ich rodziców zastanawia się, jakie studia wybrać, żeby zapewnić sobie bezpieczną przyszłość i pracę, która bez względu na sytuację będzie niezbędna? Może więc warto zainteresować się kierunkami “wirusoodpornymi”, proponowanymi przez uczelnie techniczne, w tym także Politechnikę Poznańską!

Kierunki wirusoodporne to takie, które w przyszłości pozwalają na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki. Pozwalają studentom na zdobycie twardej, specjalistycznej wiedzy, przygotowując ich na praktyczne wejście na rynek pracy i kształtują tzw. kompetencje transferowalne – czyli umiejętności, które możemy wykorzystać w różnych zawodach i branżach.

Rynek pracy w dobie czwartej rewolucji industrialnej bardzo szybko się zmienia – warto pamiętać, że obecnie jeden kierunek daje wiele możliwości ścieżek zawodowych i pozwala na pracę w różnych zawodach.

W czwartek 23 kwietnia 2020 r. w godzinach 14.00 – 17.30 Politechnika Poznańska pokaże przykłady kierunków wirusoodpornych, przedstawi jak w praktyce wyglądają takie studia i co można po nich robić! Wydarzenie będzie prowadzone w Internecie na żywo!

Będą to krótkie debaty i interaktywne wystąpienia – w ciekawy i przystępny sposób, uczelnie i studentki z całej Polski oraz przedstawiciele dużych technologicznych firm opiszą przyszłościowe kierunki studiów oraz powiedzą, co konkretnie można po nich robić – informuje Jolanta Szajbe z działu promocji Politechniki Poznańskiej.

Uczelnia techniczne z całej Polski w ramach akcji Dziewczny na Politechniki zapraszają do wirtualnych stoisk online, gdzie między 14:00 – 17.30, gdzie m.in. będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i różnych kierunków!

Szczegóły i rejestracja pod adresem: http://www.dziewczynynapolitechniki.pl/online/#rejestracja

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz