Przepisy

Dzień z sercem zaczynamy od jajecznicy z sercem!

Nie róbcie sobie jaj! Okażcie serce!  Foto:

Ta niedziela jest wyjątkowa. Tradycyjnie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a my tradycyjnie zaczynamy niedzielę od jajecznicy. Ponownie zachęcamy, by dzisiejsze śniadanie stało się swoistą inspiracją na cały dobry dzień!

Nie róbcie sobie jaj! Okażcie serce!Mamy nadzieję, że ta niedziela upłynie w rytmie dobrych serc. Dziś w całej naszej metropolii, tak jak w całej Polsce, odbywać się będzie już 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za okazane serce i przekazanie dowolnej sumy otrzymujemy czerwone serduszka, które możemy nosić z dumą jak ordery nadawane za czyny wyjątkowe.

Chcemy Was także zachęcić do okazania serca Erykowi, który walczy dzielnie z ciężką chorobą. Potrzebne jest pilne, ale bardzo drogie leczenie, które ratuje życie. Więcej o tym, a także o odbywającej się również dzisiaj akcji charytatywnej przeczytasz klikając tutaj.

By nabrać sił na wspieranie wszystkich potrzebujących, by doskonale nastroić się na tę wyjątkową niedzielę, proponujemy odpowiednie śniadanie. Proste, smaczne i oczywiście symboliczne. Tak naprawdę je przypominamy stałym czytelnikom, bądź inspirujemy nowych.

Nie róbcie sobie jaj! Okażcie serce!Niemal w każdą niedzielę proponujemy nieco inny przepis na jajecznicę, bądź inne śniadanie z jajkami w roli głównej. Nie inaczej będzie i tym razem.

Takie efektowne serca ze smażonych jaj możemy stworzyć korzystając ze specjalnych, metalowych form. Jak widzicie na zdjęciach można również i w takim przypadku nieco zaszaleć i wyczarować nie tylko proste formy.

Do tego trzeba mieć jednak takie kuchenne, specjalne… ajzole. Jeśli je mamy możemy wyczarować na patelni serca z jajek, bądź takie jak na zdjęciu z lewej strony sercowe tematy śniadaniowe.

Narzędzia, odrobina wysiłku, czasu i voilà – śniadanie chwytające za serce gotowe!

No dobrze, ale jeśli przeszukaliśmy wszystkie szuflady, szafki, zajrzeliśmy nawet do pawlacza (czy ktoś jeszcze ma takowy???) i NIE znaleźliśmy takich foremek? Nic straconego. Przypominamy pomysł na śniadanie z sercem nadesłane przez Henryka.

Co będziemy potrzebować? Cienkie parówki, lub inne kiełbaski, jajka i… patyczki. Przydadzą się też nasze ulubione przyprawy, a może nawet jakieś świeże zioła? Dodamy do tego odpowiednią muzykę, którą można włączyć już teraz, a opis tej sercowej jajecznicy znajdziecie poniżej.

To także nie będzie jajecznica w czystej formie. Pewnie można by jaja wymieszane kwirlejką i wlać do tej jadalnej formy, ale efekt końcowy nie byłby tak efektowny jak u Henryka.

Parówki (lub inne cienkie kiełbaski) nacinamy wzdłuż niemal do końca. Teraz wywijamy je drugą stronę i spinamy przy pomocy patyczka. W ten sposób otrzymujemy nasze serce, które będzie formą, w którą wlejemy jajka.

Gdy mamy już przygotowaną formę możemy przejść do kolejnego etapu. Na patelni rozgrzewamy tłuszcz, najlepiej masło i kładziemy odpowiednio spreparowane parówki.

Gdy wszystkie już znajdą się na patelni rozpoczynamy wbijanie do każdego serca jajek. Przyprawiamy je i czekamy aż zetną się tak, jak lubimy. Warto potrząsać patelnią, by jajka od spodu się zbyt nie przypaliły. To właściwie wszystko. Można przed podaniem ozdobić serca jakimiś świeżymi ziołami.

Efekt końcowy? Prawda, że chwyta za serce? DZIEŃ SMACZNY POZNAŃ!

Jajecznica od serca

Użyte w artykule zdjęcia: Henryk,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz