Przepisy

Marchewka do jajecznicy

Marchewki  Foto: Jonathan Pielmayer

Marchewka do jajecznicy??? Dlaczego by nie??? Zwłaszcza, że w niejednym domu zrobiono zapasy tego zdrowego warzywa. Miało się przydać do różnych potraw, ale też jako nos dla bałwana. Tymczasem zima z nas zakpiła i nieco się ociąga. Wykorzystajmy zatem marchew do niedzielnego śniadania.

Przepis na jajecznicę z marchewką znaleźliśmy na stronie PaleoFlourish prowadzonej przez Louise i Jeremy’ego. Uważają oni, że jedzenie działa na nas leczniczo, a my zasługujemy na ciało i życie, które będziemy kochać. Dodają, że jedząc prawdziwe jedzenie będziemy mogli leczyć przyczynę, a nie tylko obawy choroby.

Skąd pomysł na marchewkę? Oczywiście, że nie ulepimy teraz bałwana, ale marchew jest po prostu bardzo zdrowa. Na dodatek jest bez większych problemów dostępna przez cały rok w każdym sklepiku czy na straganie. Jest też smaczna w każdej postaci. Także jako dodatek do jajecznicy.

Jest to wariacja na temat tradycyjnej chińskiej potrawy z marchwi i jaj – wyjaśniają autorzy przepisu – mało jednak prawdopodobne, że natkniecie się na tę potrawę w chińskiej restauracji, ponieważ jest to bardziej domowe danie.

Czyli idealnie pasować będzie do naszego cyklu z niedzielnymi jajecznicami. Ten przepis, który tutaj zaprezentujemy został jedna nieco zmodyfikowany przez dodanie do marchewki cukinii. Jest też jajecznica, a nie po prostu jajka.

Potrzebne będą jajka, marchewki, cukinie, olej, sos sojowy, sól i pieprz, olej (np. kokosowy) i ewentualnie imbir. Od jakiegoś czasu proponuję również odpowiednią muzykę, która może nam towarzyszyć podczas przyrządzania naszego niedzielnego śniadania. Dzisiejszy przebój sprzed wielu lat nasunął się automatycznie. Włączamy zatem muzykę i rozpoczynamy! Instrukcje znajdziesz poniżej.

Ucieramy najpierw marchewkę i cukinię, a następnie mieszamy i wrzucamy na rozgrzaną patelnię. Smażymy warzywa na średnim ogniu mieszając, by się nie przypaliły. Teraz przygotowujemy naszą jajecznicę na drugiej patelni. Przyprawiamy ją solą i pieprzem.


Wróćmy teraz do naszych warzyw. Dodajemy do nich odrobinę, w zależności od własnych upodobań, sosu sojowego, doprawiamy też solą i pieprzem. Wykorzystujemy także imbir, którym je jeszcze doprawiamy.

Teraz już wystarczy wysmażone i przyprawione warzywa przełożyć z patelni na dno miseczek, a na wierzchu położyć jajecznicę. To wszystko, gotowe! Przygotowanie tego niedzielnego śniadanie zajmie około 20 minut. DZIEŃ SMACZNY POZNAŃ!

Dokładny przepis i opis krok po kroku znajdziecie klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: paleoflourish.com, Jonathan Pielmayer

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz