Murowana Goślina

Dzieje się w Parku Dzieje

Park Dzieje  Foto: Park Dzieje

Nauka historii nie może być nudnym wykuwaniem na blachę dat. Najlepiej by była żywą opowieścią przekazaną w atrakcyjny sposób. Park Dzieje w Murowanej Goślinie zaprasza na rodzinną majówkę z historią w tle.

Na odwiedzających czekają zabawy z katapultami, pokaz sokolniczy, teatrzyk dziecięcy oraz spektakularne widowisko dzienne Zawisza – zachęcają organizatorzy – nie zabraknie także atrakcji sportowych, kącika kuglarskiego oraz szukania skarbów Parku Dzieje.

Jak przekonują samo widowisko, którego premiera odbędzie się właśnie podczas rodzinnej majówki, to mnóstwo dynamicznej akcji, scen kaskaderskich i humorystycznych dialogów.

By skorzystać ze wszystkich atrakcji należy kupić bilet. Oprócz korzystania z różnych atrakcji dla całych rodzin dostaniemy także talon na żurek lub kiełbaskę do usmażenia na ognisku.

Rodzinna majówka Skarby Parku Dzieje będzie dobrą okazją do odwiedzenia tego historycznego park u tematycznego, w którym każdy może przenieść się w czasie, przeżyć przygodę i poczuć przyjemność z poznawania i doświadczania historii.

W najbliższy weekend uruchomione zostaną kolejne atrakcje, wśród których będą m. in. mini zoo, rycerski plac zabaw, piaskownica archeologiczna, teatr lalek czy sokolarnia.

Dodatkowo w tę sobotę będziemy mogli zobaczyć premierowy pokaz widowiska Zawisza, które przedstawia historię z czasów Władysława Jagiełły i wojen krzyżackich. Całość jest dostosowana w odbiorze zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Cały czas szukamy pomysłów na zaciekawienie historią i zachęcamy do jej odkrywania, poznawania dawnych zwyczajów i zabaw – mówi Tomasz Łęcki, pomysłodawca Parku Dzieje – zależy nam na tym, aby pokazać najmłodszym, że historia jest ciekawa, nie robimy skansenu, tylko miejsce tętniące życiem, pełne atrakcji, zaskakujące.

Zapraszamy na rodzinną majówkę Skarby Parku Dzieje do Parku Dzieje w Murowanej Goślinie (ul. Bracka 9) w sobotę 20 maja od godziny 14:00.

14:00 – otwarcie parku – konkurencje z animatorami
15:00 – zabawa z katapultami
16:00 – pokaz sokolniczy
17:00 – teatrzyk dziecięcy
18:00 – widowisko dzienne „Zawisza”
19:00 – ognisko z gitarą i śpiewy
20:00 – zakończenie majówki
Dodatkowo odbędzie się mecz siatkówki, miniorienteerring, Quest czyli szukanie skarbu. Będzie także można spróbować swych sił w Kąciku kuglarskim, gdzie są szczudła, żonglowanie, patyki – równowaga.

Użyte w artykule zdjęcia: Park Dzieje

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz