POZnań

Drzwi otwarte w Zespole Szkół Specjalnych nr 103

Zespół Szkół Specjalnych nr 103  Foto: materiały prasowe / UMP

W grudniu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 103 zyskali lepsze warunki nauki. Z trzech lokalizacji rozrzuconych w mieście dzieci i młodzież przenieśli się do budynku przy ulicy Kanclerskiej. Szkoła zajmuje się edukacją osób z umiarkowaną, znaczną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną, a także z innymi współzaburzeniami – niepełnosprawnością ruchową, wadami wzroku i słuchu czy autyzmem.

W nowym budynek mieściło się wcześniej katolickie gimnazjum. Obiekt został wcześniej rozbudowany, dzięki czemu jego powierzchnia zwiększyła się o ponad 400 mkw (całkowita powierzchnia to ponad 2 tys. mkw). Szkoła została też w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzieci i młodzież zyskali nie tylko więcej miejsca, ale też dużo lepsze warunki nauki. Szkoła jest wyposażona w nowoczesny sprzęt edukacyjny i rehabilitacyjny. Przy salach dydaktycznych znajdują się aneksy kuchenne i szatnie, w tych dla młodszych dzieci są także w łazienki. Uczniowie mają do swojej dyspozycji pomieszczenia do pracy indywidualnej oraz nowoczesne pracownie, m.in. artystyczną, techniczną, kulinarną i hydroterapii. W budynku znajduje się też sala gimnastyczna, biblioteka, sala audiowizualna oraz duża jadalnia, gdzie młodzież z klas przysposabiających do pracy będzie wykorzystywać w praktyce wiedzę zdobytą podczas zajęć. Na dachu powstał taras, czyli miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Drzwi otwarte w Zespole Szkół Specjalnych nr 103 odbędą się w nowej siedzibie przy ulicy Kanclerskiej w sobotę 16 marca od godziny 10:00.

Program:

10:00 – 11:00 – powitanie Rodziców oraz Opiekunów, poczęstunek, pokaz prezentacji multimedialnej o strukturze szkoły i prezentacja filmu.
10:00 – 12:00 – zajęcia dla dzieci w „kącikach”, oprowadzenie po szkole.
Zajęcia ruchowe, zajęcia SI.
Zajęcia dydaktyczno- muzyczne.
Terapia komunikacji z otoczeniem.
Stymulacja polisensoryczna.
12:00 – 13:00 – indywidualne rozmowy z nauczycielami, możliwość zgłoszenia dziecka do szkoły, umówienie terminu spotkania z psychologiem i pedagogiem, wręczenie pakietów informacyjno-upominkowych.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz