POZnań

Drużyna Szpiku razem z Niko dla Chorych.

Drużyna Szpiku  Foto: facebook

Niko, czyli Nikodem Woźniak dziś miałby 21 lat, niestety dwa lata temu 20 lutego zakończył  bieg o swoją życiówkę, pokonała go choroba. Ale nie przegrał, wręcz przeciwnie zachęcił i zainspirował setki, jeśli nie tysiące młodych Poznaniaków do działania.

Drużyna Szpiku Foto: facebookUczestnicy akcji m.in. licealiści wtedy wchodzili najpiękniej w dorosłość, dzielili się krwią i rejestrowali jako dawcy szpiku. W ciągu 3 dni Regionalne Centrum Krwiodawstwa pękało w szwach, 400 młodych ludzi dzieliło się kroplą życia. Śmierć Nikodema nie poszła na marne, chcielibyśmy by Niko był nadal inspiracją do działania, stąd akcja Drużyna Szpiku razem z NIKO dla chorych.

Jej celem jest upamiętnienie tej heroicznej walki z chorobą i niezwykłą mobilizację poznańskiej młodzieży. Chcielibyśmy pokazać Nikodemowi, że Jego wysiłek miał moc. Każdego dnia w naszych szpitalach brakuje krwi, każdego dnia ktoś słyszy niestety nie ma dla Ciebie dawcy szpiku, ta akcja będzie dobrą okazją do tego, oswoić swój strach, niewiedzę, lenistwo i zwyczajnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku – mówią organizatorzy akcji.

Podczas całego wydarzenia wolontariusze Drużyny Szpiku będą przekonywać, że warto, a wręcz trzeba to zrobić, bo ciągle w Polsce umierają chorzy, tylko dlatego, że nie znaleźli swojego genetycznego bliźniaka. Pół godziny wystarczy, by oddać krew i rozpalić światełko w sercach chorych.

Zbiórka krwi i rejestrację dawców Szpiku odbędzie się  na parterze Urzędu Miasta Poznania przy Sali Sesyjnej nr 1. Potrwa ona od godziny 9.00 do 15.00.

Razem z Niko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz