K U L T U R A

Doskonała lekcja poznańskiej historii

Marsz zwycięstwa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Śladami Powstania z przewodnikiem to kolejna propozycja przechadzki z poznańskimi przewodnikami. W 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbędzie się wycieczka poświęcona wydarzeniom z 1918 i 1919 roku.

95. rocznica wybuchu Powstania WielkopolskiegoWszystkich chętnych zapraszamy w niedzielę 27 grudnia o godzinie 18 przed poznański ratusz. W kolejną rocznicę wybuchu największego polskiego zwycięskiego powstania przewodnicy zapraszają na spacer po teatrze wydarzeń – miejscach z nim związanych.

Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Usłyszeć będzie można także mniej znane historie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy i skautów w działaniach zbrojnych.

Do uczestników spaceru przemówią uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Spacer to doskonała okazja, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim.

Spacery odbywają się w konwencji “freewalking tour” – wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz